Cilvēkiem jāzina par Paulu!

Ginekoloģei DINAI ALDIŅAI un viņas trim bērniem 31. decembrī vairs nekad nebūs vienkārši Vecgada vakars. Pirms gada tieši šajā datumā Stradiņos elpot beidza viņu mīļais vīrs un tētis, viens no Latvijas gudrākajiem infektologiem, Stradiņa slimnīcas ārsts PAULS ALDIŅŠ. Pauls bija izdarījis daudz, lai pasargātu no Covid-19 citus, taču ar to inficējās un aizgāja pats. Dina kopā ar bērniem turpina daudz no Paula iesāktā.
Aiva Kanepone
Aiva Kanepone
Foto: Dmitrijs Suļžics (F64)

Ar viņu pašu vairs sazināties nevarēju, jo viņš gandrīz veselu mēnesi bija pieslēgts pie mākslīgās elpināšanas.

Mēs tiekamies Aldiņu mājās Teikā – tā ir Paula dzimtas māja, ko savai mīļajai māsiņai, Paula vecaimātei Ērikai, un viņas Alfrēdam projektējis slavenais arhitekts Roberts Legzdiņš. Ar mīlestību būvēta 1935. gadā, skaista un pārdomāta, ieguvusi Valsts arhitektūras pieminekļa statusu. Aldiņi māju atguva pilnīgi nolaistu, un kopš tā laika tas bijis viens no viņu kopīgajiem lielajiem projektiem – atjaunot māju, vecās podiņu krāsnis, parketu un koka paneļu griestus, Teikai raksturīgo ieapaļo verandu… Tagad Dina to turpina, un tas ir viens no glābiņiem, lai pārdzīvotu Paula aiziešanu. Uz gaiteņa flīzēm šņākuļo ģimenes grūtā laika psihoterapeits – četrus mēnešus vecais vācu aitusuņa kucēns Ozo Opiums Kirhonblūms.  

Decembris kā murgs

«Šis gads man bija dramatisks. Sākās ar pagājušā gada nogali, kad novembra beigās Pauls saslima ar Covid-19, un pēc tam man arī pašai bija pozitīvs tests. Sekoja decembris, kad Paula draugi ārsti veselu mēnesi cīnījās par viņa dzīvību. Es katru dienu sazvanījos ar Ugu – Paula tuvu draugu un kolēģi Ugu Dumpi. Arī reanimatologi man bija pazīstami, bet ar viņiem es nevarēju runāt, reanimatologiem tāda skarba valoda. Pati esmu ārste, ginekoloģe, un likās, ka mani vairs ne ar ko nevar pārsteigt, bet šajā laikā es spēju runāt tikai ar Ugu. No rīta zvans, vakarā zvans – kā Paulam? Sliktāk, sliktāk, sliktāk. Tas bija murgs. Ar viņu pašu vairs sazināties nevarēju, jo viņš gandrīz veselu mēnesi bija pieslēgts pie mākslīgās elpināšanas,» Dinai jāapklust, jo par šiem notikumiem joprojām grūti runāt bez asarām.  

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+