Aktrise Agnese Budovska: Arī es esmu agresīva, netīra un nepatīkama

Šoruden aktrise Agnese Cīrule atgriezās Nacionālajā teātrī, un gandrīz viss viņas dzīvē bija mainījies – Agnesei piedzimis dēls, viņa ir izšķīrusies un apprecējusies. Arī uzvārds ir cits – nu viņa ir AGNESE BUDOVSKA. Tomēr Agnesei ar šīm pārmaiņām nepietiek – jāmainās vēl kaut kam! Režisori viņu dēvē par neparasti talantīgu aktrisi.
Aiva Kanepone
Aiva Kanepone
Foto: Agneta Jonele. Stils: Agija Vismane

Pieturzīmes

  • Dzimusi 1992. gada 6. janvārī.
  • Latvijas Nacionālā teātra aktrise. 
  • Lomas izrādēs Lilioms, Kabarē, Vīnes meža stāsti, Uguns un nakts, Pūt, vējiņi!, Pērs Gints, Kaija, Trīne, Klūgu mūks, Salome, Baltiešu gredzens, Asins kāzas, Puika, kurš redzēja tumsā, Ferdinands un Luīze u. c. 
  • Lomas filmās Pelnu sanatorija, Es esmu šeit, Konvertīti, Pilsēta pie upes, Spoguļvīrs, Pirmdzimtais, Homo novus, Kurp vedīs ceļš, kā arī daudzsēriju TV filma Sarkanais mežs.  
  • Precējusies, vīrs aktieris Matīss Budovskis. 
  • Gadu veca dēliņa mamma. 

Dzīvē visādi gadās, bet es no visas sirds ticu, ka ar Matīsu ir pa īstam.

– Teātrī esi atgriezusies ar Milēdijas lomu izrādē Ferdinands un Luīze. Tava Milēdija ir sieviete, kurai reiz salauzta sirds, un tagad viņa gatava lauzt sirdi citiem. Kas tev ir kopīgs ar šo sievieti? 
– Laikam visvairāk kopīga tā daļa, kur Milēdija jautā Luīzei, cik viņai gadu, un Luīze atbild – 16. Tajā brīdī Milēdijai viss ir skaidrs. Jaunība arī ir ierocis, bet tas ar laiku izplēn, un tad kaut kam ir jāstājas vietā. 

Par to, ka loma nonāca pie manis, jāsaka paldies režisorei Ditai Lūriņai. Es noteikti nespēlētu, ja Dita nebūtu uzstājusi, ka man tas jādara. Viņa aicināja mani uz mēģinājumiem jau pagājušā gada decembrī, tad atbildēju: nē, bērniņš vēl ir maziņš, nu kur tik ātri! Sāku mēģināt tikai augustā. Izrādē man jādzied, un arī tas bija izaicinājums, jo gadu esmu dziedājusi tikai šūpuļdziesmas – viszemākajos un dudinošākajos tembros. 

– Tagad tevi jau gaida loma izrādē pēc igauņu kulta rakstnieka Andrusa Kivirehka romāna Vīrs, kurš zināja čūskuvārdus
– Kivirehks man ļoti patīk, vēl nesen izlasīju viņa grāmatu Kocenieki un tāsenieces, un man bija jāsmejas balsī. Ar nepacietību gaidu šo darbu, tas būs kaut kas jauns, cita pasaules uztvere. Man vajag mainību!

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
Raksta abonements - 28 dienas

2 €/raksts

Vienreizējs maksājums

Abonēt
Oriģināls saturs katru dienu

3,49 €/4 nedēļas

Automātiskais maksājums ik pēc 28 dienām

Abonēt
2 oriģinālraksti dienā 365 dienas gadā

34,99 €/1 gads

Automātiskais maksājums ik pēc 365 dienām

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+