• Drausmīgi sāp pēda! Un nekādi nepāriet…

  Sāpes
  Indra Ozoliņa
  23. septembris
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Pixabay
  Jā, pēdu problēmas ir sevišķi nepatīkamas – te nevaram uzvilkt apavus, lai kur dotos, te atkal apavus uzvelkam, taču… pārvietojamies klibodami. Tā gadījies arī Sarmītei – sāp tik ļoti, ka jāklibo. Uz viņas vēstuli atbild traumatologs ortopēds Juris Brūklis.

  Lasītājas vēstule: Apmēram divus mēnešus jūtu sāpes pēdā, tādēļ kliboju. Visi simptomi ir kā pie Mortona neirinomas, bet ultrasonogrāfijā šī diagnoze neapstiprinājās. Sonogrāfijā uzrādīja taukaudu iekaisumu ar tūsku. Ārēji tūskas nav, bet, paspiežot pēdas vidusdaļā, var just sabiezējumu. Tika izrakstīti nesteroīdie pretiekaisuma līdzekļi un Voltaren gels, kā arī dakteris ieteica lietot ortopēdiskās pēdiņas apavos. Diemžēl stāvoklis uzlabojies minimāli. Ko darīt? Sarmīte

  Mortona neirinomai raksturīgas sāpes pēdas apakšējā pleznas daļā, it īpaši, ja ikdienā valkā ciešus apavus, jo tiek saspiests nervs starp 3. un 4. pleznas kaulu, pēda nepareizi funkcionē. Aptuveni 25 procentos gadījumu sāpes pavada tirpšana skartajos pirkstos. Mazu Mortona neirinomu ultrasonogrāfijā var neredzēt. Taču līdzīgas sūdzības var būt arī pie tā dēvētā intermetatarsālā bursīta – pēdas pleznas pārslodzes.

  Bursīts ir bursas jeb gļotsomiņas iekaisums vai kairinājums.

  Sarmīte, nesteroīdie pretiekaisuma līdzekļi diemžēl nav bez blaknēm – ja nav noskaidrots sāpju iemesls, tos nevajadzētu lietot ilgāk par vienu nedēļu. Lokālie pretsāpju geli, kā Voltaren, parasti līdz pie virspusējām sāpēm. Ja no tiem nav būtiska efekta, nav jēgas tos turpināt lietot.

  Ar ortopēdiskajām zolītēm notiek tas pats – ortopēdiskās zolītes ir pamatots ārstēšanas līdzeklis, sevišķi pie tā dēvētās pārslodzes metatarsalģijas (sāpes pēdas pleznas daļā), bet parasti nelīdz pie Mortona neirinomas izraisītiem simptomiem.

  Ultrasonogrāfija visas pēdas patoloģijas nevar atklāt.

  Reizēm nepieciešama papildu diagnostika, piemēram, rentgens vai magnētiskā rezonanse.

  Nezinu, kādu ārstu jūs esat apmeklējusi, bet, lai izvēlētos tālāko ārstēšanas taktiku, iesaku konsultēties ar šo problēmu speciālistu – ar traumatologu ortopēdu. Jāpiebilst, ka ne vienmēr nepieciešami papildu izmeklējumi. Reizēm problēmu izdodas diagnosticēt klīniski, proti, speciālistam pēdu vienkārši apskatot un aptaustot.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.
   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Daba un Dzīvnieki

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Abonē