• Kāda ir mazajam rāpotājam droša māja?

  Mazulis
  Zane Blanka
  Zane Blanka
  Mans Mazais
  Mans Mazais
  26. oktobris, 2018
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Pixabay
  Bērnu drošības speciālisti un ārsti jaunajiem vecākiem, kuru mazulis nupat sācis rāpot, iesaka arī pašiem izrāpot savu mājokli, lai novērtētu visas nedrošās vietas, kuras mazajam nu ir aizsniedzamas. Izlēmām to paveikt praksē, izvēloties parastu dzīvokli, kurā viss nav perfekti pielāgots bērnam, kaut kas palicis nepadarīts no ieilgušā remonta, kaut kas salūzis. Ķeramies klāt!

  Pieturvieta Nr. 1. Istabas augs tieši pa tvērienam

  Ja mājās uz grīdas vai zemiem paliktņiem ir novietoti istabas augi, vērts pievērst uzmanību, vai šie augi nav indīgi, vai ar tiem nevar savainoties un, galu galā, vai necietīs arī paši augi, kad mazais ķersies tiem klāt.

  Pieturvieta Nr. 2. Rozetes!

  Šī ir pavisam nelāga vieta, jo, pirmkārt, rozetes atrodas zemu. Otrkārt, viena no tām ir salūzusi. Lai dabūtu pa nagiem ar elektrību, daudz nevajag. Īpaši, ja rozete ir ļodzīga, iznākusi ārā no sienas, tai nokritis vāciņš, tā noteikti jāsalabo! Ja vecākiem ir bažas par bērna drošību, rozetes var aprīkot ar speciāliem aizsargvāciņiem.

  Pieturvieta Nr. 4. Vīna glāzes zemākajā plauktiņā

  Ja plīstošus priekšmetus vai tādus, kam ir sīkas detaļas, ar kurām mazais var aizrīties, nav iespējams novietot augstāk, plauktiņus var aprīkot ar speciālām drošības aizdarēm. Tās, protams, nebūs piemērotas visu tipu plauktiem. Tad sliktākajā gadījumā priekšā plauktiem var piestumt krēslu vai citu mēbeli, ko mazais rāpotājs nevar izkustināt. Jāpadomā ne tikai par to, kas plauktā iekšā, bet arī par pašu plauktu. Mazie vēl neprot atvērt un aizvērt plaukta durtiņas tā, lai neciestu pirksti. Tas pats attiecas uz skapju durvīm, atvilktnēm (kam ir rokturīši), kā arī dzīvojamo telpu durvīm.

  Pieturvieta Nr. 5. Lielās māsas Lego kaste

  Kas var būt aizraujošāks par ieniršanu sīku, krāsainu, skanošu detaļu jūrā! Lai novērstu iespējamo aizrīšanos ar sīkajiem konstruktora gabaliņiem, to ieteicams glabāt kastē ar vāku, turklāt vislabāk no bērna redzesloka aizvākt uz augstākiem plauktiem vai citā nepieejamā vietā. To pašu vajadzētu izdarīt arī ar citām lielo brāļu un māsu rotaļlietām, kas satur sīkas, atvienojamas detaļas. Īpaši jāuzmanās ar rotaļlietām, kurās ievietotas baterijas, magnēti.

  Pieturvieta Nr. 6. Sadzīves ķīmija vannasistabā

  Jo tālāk no mazā acīm, jo labāk! Visdrošāk sadzīves ķīmiju glabāt aiz aizslēdzamām durvīm vai vannasistabas visaugstākajos plauktos.

  Pieturvieta Nr. 7. Kaķa ēdiena bļodiņas!

  Mājdzīvnieku ēdamzonu, kamēr mājās ir mazs rāpotājs, būtu ieteicams pacelt augstākā līmenī vai ierīkot vietā, kur var piekļūt tikai dzīvnieks. Visiem zināms, ka brīdis, kad mājas mīlulis ēd, ir īpašs un tad viņu traucēt nevajadzētu – var notikt saķeršanās ne pa jokam, ja mazulis pierāpos un sadomās paraut aiz astes kaķi vai suni brīdī, kad viņš ēd. Tāpat ēdiena bļodiņas uz grīdas nebūtu vēlams turēt arī tādēļ, ka mazuļi dzīvnieku barību labprāt mēdz nogaršot. Ja mājās ir kaķis, vajadzētu padomāt arī par viņa tualetes ierīkošanu vietā, kur mazais netiek klāt. Jo viņš noteikti izrādīs par to interesi!

  Pieturvieta Nr. 8. Ierīces ar pogām, pultis!

  Katrā mājoklī ir vieta, kur pagaidu risinājumi kļuvuši par pastāvīgākiem risinājumiem. Lūk, piemēram, mūzikas atskaņošanas iekārta ar daudzām ļoti vilinošām podziņām un vadiņiem var ciest, kad mazs pasaules pētītājs ķersies tai klāt. Un viņš, visticamāk, to darīs! Visprātīgāk būtu visas spaidāmās ierīces pacelt uz augšu vai aizslēpt aiz durtiņām.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē