• Kāpēc kaķis guļ uz saimnieka galvas?

  Ieradumi
  Astes
  Astes
  17. novembris, 2020
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Shutterstock
  Katru vakaru, liekot galvu uz spilvena, tu gaidi neizbēgamo – ka tūlīt tavs kaķis atnāks un apgulsies tieši ar dibenu tava deguna priekšā. Maz ticams, ka šāda situācija kādam var šķist patīkama, tomēr tā par kaut ko liecina.

  Kaķis, kā ikviens dzīvnieks, uz nakti cenšas nogulties tur, kur ir visdrošāk, un, ja blakus ir saimnieks, mincis jūtas pie viņa galvas visvairāk pasargāts, tas arī parāda, ka dzīvnieks tev pilnībā uzticas. Bet patiesībā pilnīgi skaidri nav zināms, kāpēc kaķiem tik ļoti patīk gulēt pie saimnieka galvas vai kakla. Tomēr pastāv vairākas versijas.

  Siltums

  Kaķa ķermeņa vidējā temperatūra ir 38,9 grādi. Šī iemesla dēļ viņš vienmēr meklē ārēju siltuma avotu, kas ļautu viņam uzturēt tik augstu temperatūru, netērējot iekšējos resursus miega laikā. Caur galvu cilvēks zaudē 7–10% siltuma, turklāt ausis, deguns un vaigi ir orgāni ar paaugstinātu termoregulāciju. Galva un kakls parasti ir vienīgās ar segu nepārklātās ķermeņa daļas, tādējādi kaķis guļ uz spilvena, jo uzskata cilvēku par dabisku sildītāju.

  Smarža

  Kaķi var pievilināt saimnieka matu aromāts, bet, ja viņš smēķē, – tabakas aromāts. Tieši smēķētāji visbiežāk žēlojas par to, ka viņu mīluļi ne tikai guļ pie galvas, bet arī laiza un ar ķepām plēš viņu matus. Kaķim var patikt saimnieka matu smarža, bet viņš var arī censties šo vietu vienkārši iezīmēt, patrinoties ap matiem un galvu ar savu purniņu.

  Dominēšana

  Visi savvaļas dzīvnieki atzīst hierarhijas attiecības, kurās vienmēr ir viens galvenais un viņa padotie. Tādējādi, ja mājās ir divi kaķi, tad viens no viņiem vienmēr centīsies ieņemt visaugstāko pozīciju, un gultā tā ir uz spilvena. Otrs kaķis tikmēr mierīgi gulšņās pie saimnieka kājām.

  Komforts

  Ir cilvēki, kas nevar mierīgi gulēt – gultā viņi nepārtraukti grozās no viena sāna uz otru. Tomēr gandrīz visiem kaķiem patīk gulēt uz cilvēka, un viņi visdažādākajos veidos centīsies atrast sev viskomfortablāko vietu, kas beigu galā izrādīsies spilvens.

  Ja kaķis guļ uz tavas galvas vai blakus uz spilvena vai arī iekārtojas uz tava kakla, atradināt viņu no tā būs ļoti grūti.

  Bieži vien var dzīt kaķi prom, cik vien vēlies, viņš vienmēr kā bumerangs atgriezīsies atpakaļ. Tāpēc zinātāji iesaka izmēģināt uz nakti uzziest uz sejas krēmu, kura smarža kaķim nav tīkama. Parasti kaķi negrib gulēt vietā, kur, viņaprāt, slikti ož. Protams, visvienkāršākais veids, kā neļaut kaķim gulēt uz tavas galvas, – aiztaisīt guļamistabas durvis, kaķi atstājot citā telpā. Ja vien tev ir vairākas istabas.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē