Skandāls šovbiznesā: skaistumkonkursā vērtēts meitenīšu izskats?

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija uzsākusi pārbaudi, vai konkursā Mini Miss Latvija 2021 vērtēts meiteņu izskats, ko likums Latvijā aizliedz. Citur Eiropā par to draud pat cietumsods.
Gita Vīksne
Foto: Instagram

Izskata vērtēšanu maskē ar talanta meklējumiem

«Ir pazīmes, kas liecina, ka varētu būt izdarīts pārkāpums. Konkursa online versiju 19. jūnijā noskatījāmies arī mēs, un šobrīd izvērtējam šī pasākuma norises gaitu,» par bērnu konkursu Mini Miss Latvija 2021 PDz pavēsta Bērnu tiesību aizsardzības departamenta direktore Evija Rācene. 

Vai tiešām mazam bērnam vajag krāsot tik košas lūpas un acis?

«Esam pieprasījuši konkursa organizatoriem informāciju, bet pagaidām to vēl neesam saņēmuši. Gaidīsim, skatīsimies un tad vērtēsim,» saka Rācene. Viņa norāda uz Bērnu tiesību aizsardzības likumu, kurā noteikts, ka ir aizliegts bērnus iesaistīt skaistumkonkursos vai tamlīdzīgos pasākumos, kuru galvenais mērķis ir tikai ārējā izskata vērtēšana. Par tā pārkāpšanu draud naudas sods – fiziskai personai no 350 līdz 700 eiro, bet juridiskai – no 700 līdz 2100 eiro. «Lai gan šis pasākums šobrīd tiek nodēvēts par talantu konkursu, nedēļas garumā internetā bija jābalso par meiteņu fotogrāfijām.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
Oriģināls saturs katru dienu

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+