Šefpavāra Maksima Cekota virtuves dārzs jeb Puķes salātos, gurķus – ziediem

Būdams šefpavārs vienam no interesantākajiem Rīgas restorāniem Max Cekot Kitchen, MAKSIMS CEKOTS nolēma, ka arī viņam vajag savu virtuves dārziņu – kā labākajos pasaules restorānos.
Dana Sinkeviča
Dana Sinkeviča
Foto: Natalja Golubeva

Max Cekot Kitchen dārziņa dosjē

• Atrodas Rīgā, Pārdaugavā, industriālā noliktavu zonā pie Kīleveina grāvja, kas savienots ar Daugavu. Ierīkots pagājušajā gadā.
• Garšaugi, ziedi, mētras un dārzeņi aug augstajās dobēs un siltumnīcās. Maksimam Cekotam un viņa komandai šī bija pirmā dārzkopības pieredze.
• Dārziņā aug dažādi restorānam vajadzīgi produkti, tajā skaitā daudzas interesantas lietas, ko svaigas grūti nopirkt citur, piemēram, Japānas shiso, Tahūna kreses, sēņu zāle, fenhelis utt.
• Virtuves dārziņa saimnieks Maksims uzskata, ka tas, ko tu audzē, pat nav galvenais, galvenais – kā tu to pēc tam izmanto! «Lai nav tā, ka piparmētras vāra tikai tējā vai taisa mohito!»

Kad nevar dabūt gurķu ziedus…

Maksima restorāna zilajām durvīm var viegli paiet garām, jo tas paslēpies lielā noliktavu ēkā, taču tagad labs orientieris ir divas siltumnīcas, kas redzamas arī no ielas. Turpat atrodas neliels dārziņš, kādu šobrīd skaitās stilīgi dēvēt par kitchen garden jeb virtuves dārziņu, kuri kļūst aizvien trendīgāki. Taču šis nav modes kliedziens, bet pavisam īsts dārzs, kurā izaudzētais tiek izmantots restorāna virtuvē, lai radītu jaunus garšu piedzīvojumus un pārsteigtu.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
Oriģināls saturs katru dienu

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+