Foto: Dārzs ar noteikumiem. Viesos pie Aivara Zvirbuļa Amatciemā

Attīstītājs, sapņotājs, saimnieks, vizionārs… Aivars Zvirbulis jeb Čiris, kas pēc sava ģīmja un līdzības radījis gana daudz apspriesto Amatciemu. Un ar saviem noteikumiem.
Gunta Šenberga
Foto: Ieva Andersone

Taču labāk vienreiz redzēt nekā daudzreiz dzirdēt, tāpēc kādā saulainā augusta pēcpusdienā mēs devāmies skatīties, kā tad tur ir. Un vai kaut ko var pārņemt arī tie, kas dzīvo citā meža ielokā. 

Latviešu problēma ir dzīvošana pēc sentēvu pieņēmumiem, ka līdz Jāņiem visam jābūt nopļautam.

Amatciemu Čiris sāka veidot ap 2000. gadu. Sākumā nebija domas par ciematu. Vispirms uz šejieni pārcēlās pats, lai varētu dzīvot skaistā, mežu ieskautā vietā, un sāka veidot ainavu. Iedvesmai kalpoja Cēsu pils parks – radīts tikai pirms nepilniem divsimt gadiem. Taču ainavas veidošanai pietrūka līdzekļu. Nācās aizņemties naudu bankā, bet tur ieteica pārdot zemes gabalus. Iztēlojoties, kas varētu būt pircēji, prātā nāca cilvēki, kas strādāja Rīgā pie datoriem pašam piederošajā izdevniecībā un tipogrāfijā Jāņa sēta. «Sapratu, ka pilsēta ir veiksmīgs laika zaglis. Bet cilvēkiem, kas strādā pie datora un realizē kādu projektu, vajag vietu, kur distancēties. Radās doma, ka, internetam attīstoties, programmētāji, tulkotāji, mākslinieki un citi radoši cilvēki, un daudzu citu profesiju pārstāvji varēs vairāk vai mazāk distancēti darīt lietas, ko darīja līdz tam. Dzīvot laukos ar savu meža stūri, pagalmu, kur neieskatās kaimiņi, un ūdens spoguli, tomēr baudot pilsētas ērtības – gludus ceļus, centralizētu ūdensapgādi un kanalizāciju, ātru internetu. Diez vai arī viņi paši labos krānus un varbūt negribēs pļaut zāli. Par to visu kādam būs jāparūpējas.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
3,49 €/4 nedēļas

Pirmās 4 nedēļas BEZ MAKSAS

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+