Ceļvedis mājai laukos. Kā izsapņot, izvēlēties un nopirkt bez riskiem un liekām problēmām

Nevar nepamanīt, ka dzīve laukos kļuvusi par šābrīža pozitīvāko modes vilni. Arvien jaunāki cilvēki meklē savu vietu pie zemes – pērk mājas, kas jau zaudējušas cerību tikt atkal apdzīvotas, atjauno dzimtas īpašumus, būvē no jauna. Ja arī tavā prātā arvien biežāk pazib doma par savu lauku māju, varbūt ir pienācis laiks šai domai iedot konkrētākas aprises un nepalikt pirmajā, sapņu fāzē.
Zane Blanka
Foto: Shutterstock

Pirmā

Sapņu fāze

Sava sapņa revīzija jāsāk ar godīgu jautājumu un tikpat godīgu atbildi – vai esmu gatava rukāt?

Ja tev līdz šim nav bijis sava lauku īpašuma, kurā esi galvenā saimniece, visticamāk, īsti līdz galam nemaz nezini, ko nozīmē tādā saimniekot. Tomēr sapņošanas fāze, kas ievada ikvienu jaunu projektu, nenoliedzami ir vajadzīga, jo, zinot VISU realitāti, mēs diez vai saņemtos jebko savā dzīvē realizēt.

Tātad – tev ir sapnis par savu lauku māju, un, lai arī pieredzes nav, gan jau tāpat apzinies, ka dzīve lauku mājā nenozīmē vien gulēšanu šūpuļtīklā zem ābeles, vīna vakarus romantisku lampiņu virteņu gaismā, svaigu zaļumu bunti pie pusdienu salātiem un basas pēdas rasainā zālē. Nav jau melots, to visu tur patiešām var dabūt, tomēr realitāte parasti iezīmē citu ainu, ko apstiprina gandrīz katrs pilsētnieks, kurš sācis realizēt sapni par savu lauku māju, – tam visam neatliek laika vai arī tā ir krietni mazāk, nekā būtu gribējies.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
Raksta abonements - 28 dienas

2.00€ / raksts

Vienreizējs maksājums

Abonēt
Orģināls saturs katru dienu

3.49€ / 4 nedēļas

Automātiskais maksājums ik pēc 28 dienām

Abonēt
2 orģinālraksti dienā 365 dienas gadā

34.99€ / 1 gads

Automātiskais maksājums ik pēc 365 dienām

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+