Spārni Ukrainai. Viena no veiksmīga pretuzbrukuma atslēgām

Sākoties Krievijas iebrukumam Ukrainā, kara konvencionālo fāzi eksperti paredzēja īsu – Krievijas skaitliskais un tehniskais pārsvars lika paredzēt scenāriju, kas līdzīgs operācijai «Tuksneša vētra»; precīzi ballistisko un spārnoto raķešu triecieni sagraus Ukrainas pretgaisa aizsardzības sistēmu un iznīcinās Ukrainas gaisa spēkus. Skaitļi šķita nepielūdzami – pret aptuveni 700 dažādu veidu Krievijas Su un MiG iznīcinātājiem Ukraina varēja likt vien aptuveni 60 MiG-29 un Su-27 iznīcinātājus. Neraugoties uz kvalitatīvo un kvantitatīvo pārsvaru, Krievijai Ukrainas gaisa telpas aizsardzības kupolu salauzt neizdevās, un nu Ukraina meklē iespējas plašam pretuzbrukumam.
Roberts Rasums
Foto: Shutterstock

Ukrainas iznīcinātāju pamata ierocis ir R-27 raķete, kas spēj satriekt pretinieka lidmašīnu līdz 60 kilometru attālumam.

Jau no kara pirmajām nedēļām Ukraina lūdza tai piegādāt modernākās Rietumu ieroču sistēmas – kaujas tankus, HIMARS sistēmas, artilēriju un, protams, kaujas lidmašīnas. Lai gan palīdzība Ukrainai ir bijusi iespaidīga, sākotnēji bija novilkta virkne sarkano līniju, lai pārlieku neizprovocētu Krieviju. Laika gaitā sarkanais sāka izbālēt. Šķiet, ka katra krievu kritušo skaita noapaļošanās Rietumiem liek piešķirt jaunas ieroču sistēmas: krievu zaudējumu skaitlim sasniedzot 50 000, Ukraina saņēma pirmās HIMARS sistēmas, ziņas par 100 000 krievu kritušajiem gandrīz vienlaikus sakrita ar Patriot sistēmu piegādi, 125 000 – Rietumu ražojumu tanku piegādi. Protams, karš Ukrainā nav datorspēle, kur tiek «atvērtas» jaunas ieroču sistēmas, taču jāatceras, ka savā laikā katra no šīm ieroču sistēmām bija stingri novilkta, nepārkāpjama «sarkanā līnija» līdz brīdim, kad kāda no NATO valstīm paziņoja par konkrētās sistēmas piegādi. Nākamā robeža ir 200 000, sarkanā līnija – kaujas ­lidmašīnu piegādes.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
-50% visiem skolotājiem
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ
Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Abonē