LOK prezidents Žoržs Tikmers: Saviem bērniem nekādā ziņā nevēlu, lai viņi nodarbotos ar profesionālo sportu

Mūsu olimpiskajai kustībai šis ir īpašs gads – ne tikai tāpēc, ka pandēmijas apstākļos jāaizvada Pekinas spēles. 23. aprīlī Latvijas Olimpiskajai komitejai ir dzimšanas diena – apaļi 100! LOK prezidents Žoržs Tikmers olimpiskajā apritē ir vairāk nekā pusgadsimtu, jau no brīža, kad tālajā 1980. gadā aizairējās līdz olimpiskajam sudrabam. Šobrīd viņa vadītajam astoņniekam jāairē apstākļos, kurus par komfortabliem nekādi nenosauksi.
Aivars Pastalnieks
Aivars Pastalnieks
Foto: Matīss Markovskis

– Iepriekšējais gads noslēdzās ar jauno Trīs Zvaigžņu balvas formātu. Kā to vērtējat?
– Ņemot vērā kovida apstākļus, svarīgi bija sarīkot svinīgo nozares pasākumu, ietverot arī jaunās nominācijas – labākā pašvaldība, federācija, gada sportists tehniskajos sporta veidos. Vienlaikus jāatzīst, ka jāanalizē gūtā pieredze, fokusējoties uz skaidrākiem noteikumiem, iespējams, samazinot nomināciju skaitu un precizējot izvirzīšanas kārtību.

Laiks ir grūts, bet mēs meklējam iespējas, nevis attaisnojumus. Zinu, ka no krīzes iziesim ar pievienoto vērtību darbā.

– Vai tas ir labi, ka, piešķirot balvas, ­volejbola pāri vai basketbola 3 × 3 komandu sašķeļ?
– Gan izvirzīšanas, gan balsošanas process ir ļoti demokrātisks. Neatkarīgu ekspertu žūrijas komisija pieņēma lēmumu tikai par vienu balvu – mūža ieguldījumu, Izglītības un zinātnes ministrija lēma par labāko sporta pedagogu, par pārējām 11 balsoja tauta, sportisti, eksperti, sporta žurnālisti. 

Vai Lasmanis ir labākais sportists vai nav? Manā skatījumā – ir. Tomēr zelta metiens un olimpiskā čempiona medaļa – tas ir spēcīgs arguments. Vai Feldmanis ir labākais treneris? Jā. 

– Un Tīna Graudiņa labākā sportiste?
– Ir, jo viņa šo titulu ieguva, pateicoties gan augstam rezultātam olimpiskajās spēlēs, gan tautas un ekspertu balsojumam. 

– Pirms Pekinas spēlēm kas jums visvairāk sagādā raizes?
– Omikrons un ar to saistītie negaidīti iespējamie notikumi. Pirmajai sportistu grupai uz Pekinu jāizlido 26. janvārī. Delegācijai nebūs svinīgā pavadīšanas pasākuma klātienē. Organizējam tikai neklātienes informatīvās sanāksmes.

Otrs, kas uztrauc: vai mūsu vadošie sportisti – kamaniņās un skeletonā – varēs saglabāt tās pozīcijas, kādas ir tagad. Es tik tiešām ļoti ceru.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
Oriģināls saturs katru dienu

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+