FOTO: Citāda lauku māja Amatciemā

Šīs mājas saimnieki OLGA ZAHAROVA un SERGEJS PRJAHINS ir mazliet neparasts pāris. Divi radoši maskavieši, kuri aizlaidušies no Krievijas un, meklējot mājvietu tuvu dabai, atraduši Amatciemu. Šī māja ir viņu attiecību sākums ar Latviju – vietu, kur viņi sev atraduši mieru.
Ilze Anna Vītola
Foto: Lauma Kalniņa

Mājas dosjē

• Māja uzbūvēta gleznainajā Amatciemā.
• Mājas platība – 100 m2, projektā piesaistīti arhitekti, bet mājas interjeru saimnieki veidojuši paši.
• Mājas saimnieki – žurnālists Sergejs Prjahins un žurnāliste un ilustratore Olga Zaharova.
• Pārcēlušies uz dzīvi Latvijā no Maskavas.

Foto: Ansis Starks

Iemesli nepalikt Krievijā

Olga un Sergejs ir žurnālistu pāris, kuri kādā brīdī, pirms gadiem desmit, arvien skaidrāk apjauta, ka dažādu iemeslu dēļ nevēlas turpināt dzīvot Krievijā. Lai gan daudzu vietējo iedzīvotāju acīs iekārotā Maskava bieži vien šķiet kā apsolītā zeme un mājvieta pilsētas centrā – apliecinājums, ka sociālo pakāpienu virknē izdevies pakāpties gana augstu, Olga un Sergejs tomēr izlēma no tā visa doties prom. Vienlaikus palika pietiekami tuvu savai ģimenei un tuvākajiem draugiem, jo lidojums Rīga–Maskava ilgst mazliet vairāk nekā stundu. 

Piektdien braucām šurp, sestdienu pavadījām Latvijā un svētdien ar auto mērojām ceļu atpakaļ uz Maskavu.

«Jūrmala, mūsuprāt, tomēr ir bagātiem cilvēkiem,» bilst Sergejs, jo sākumā atzīstos, ka esmu pārsteigta par abu maskaviešu izvēli dzīvot Amatciemā, kas, būsim godīgi, arī nav no lētākajām izvēlēm. «Mēs gribējām būt tuvāk dabai, un tā ir laimīga sakritība, ka ir tāds Amatciems, kuru ieraudzījām un tajā gluži vai iemīlējāmies.» Amatciemu Olga atklājusi internetā: «Tolaik nedomājām pārcelties uz Latviju, vienkārši zinājām, ka daudzu jo daudzu iemeslu dēļ negribam turpināt dzīvot Krievijā. Tagad to iemeslu ir kļuvis vēl vairāk, bet jau tobrīd nejutāmies komfortabli, esot tur. Bija 2009. gads, un nolēmām atbraukt tikai uz vienu dienu, apskatīties, kā tad Amatciemā izskatās. Tolaik mums abiem bija viena brīva diena nedēļā, nācās atprasīties no darba piektdienā un svētdienā, piektdien braucām šurp, sestdienu pavadījām Latvijā un svētdien ar auto mērojām ceļu atpakaļ uz Maskavu. Un uzreiz arī teicām, ka neko šeit nepirksim, jo naudas nav un, godīgi sakot, plānu kaut ko pirkt arī vēl nav. Vienkārši braucām apskatīties.»

Īstās vietas zīme 

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+