Dina Zuzāne: Vairs caurām dienām par viņu nedomāju

Ko izjūt sieviete, atklājot, ka vīram ir cita? Tas notika pērnajā pavasarī. Un četrdesmit gadu ilgā kopdzīve ar uzņēmēju Jāni Zuzānu pēc Dinas vēlmes drīz tika šķirta. Gandrīz ķirurģiski – grieziens, un viss. Bet sāpēja gan.
Ineta Meimane
Ineta Meimane
Foto: Karlīna Vītoliņa

Sēžam Dinas Zuzānes Ķīpsalas mājā un malkojam kafiju no trauslām tasēm, caur plašo logu lūkodamies dārzā uz slaveno Blumberga strūklaku. Dina smejas, ka šobrīd jūtas populārākā sieviete Latvijā… «Bet man jau patīk!» Protams, mūsu saruna vērpjas ap attiecībām. Pagaidām citādi nevar. «Tāda esmu šajā brīdī… Man nav, ko slēpt. Un varbūt šis raksts kādai var palīdzēt.»

Ja es būtu izdarījusi kreisu soli, mani varētu pratināt kaut ar pistoli, es neatzītos. Jo nespētu zaudēt šo visu.

– Lūk, pie sienas Vilhelma Purvīša ainava, pasaules klases darbs! Pēc šķiršanās tev tikusi lieliska gleznu kolekcija, arī tavi mīļie vecmeistari. 
– Jā, par to priecājos. Nespētu iedomāties māju bez gleznām… (Pēc brīža Dina aicina pagrabstāvā, kur man ir ekskluzīva iespēja ielūkoties gleznu kolekcijas glabātavā. Miervaldis Polis, Aleksandrs Naumovs, Sandra Krastiņa, Dace Lielā… Feders, Tabaka… Aiz smagām durvīm ieskauj dzestrāks mikroklimats, pie režģotās sienas – Kārļa Padega grafikas. «Šie darbi ir mani vismīļākie,» Dina smaida.) 

– Tev esot arī kāds jauns kultūras projekts.
– Būšu Andreja Žagara kultūras attīstības fonda seja, viena no valdes loceklēm. Mēģināšu būt aktīva, piesaistīt draugus investorus. Jo gribētos koncertus ne tikai Cēsīs, bet arī Rīgā. Andris Nelsons arī ir piekritis būt fonda biedrs. Rudenī atbrauks operas zvaigzne Asmika Grigorjana… Kaut tā būtu! Ja iecere īstenosies, būs lieliski. Ir vēl kāds projekts tapšanas stadijā; vairāk pagaidām neteikšu, jo dokumenti nav parakstīti.

– Tagad kopumā tava dzīve iegājusi, kā pati saki, krāšņā ritenī… 
– Jā, jo pēkšņi esmu pati par sevi. Dzīvoju, kā gribu. Beidzot! Un man patīk, ka aizeju uz restorānu un visi mani pazīst. Izbaudu. Nedomāju, ka šāda izjūta manī būs ilgi, bet kādu laiku – kāpēc ne? 

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Abonē