«Andrē, nedari tā – neskaties cilvēkiem acīs!» Neticamais vijolnieks un diriģents Andrē Rjē

Mūsdienu valša karalis, visvairāk pārdotais klasiskās mūzikas mūziķis, laimes ierocis, masu maestro – ne tikai tā vien tiek dēvēts vijolnieks un diriģents Andrē Rjē. Apjūsmots, pielūgts un arī kritizēts viņš ar savu – pasaulē lielāko privāto – orķestri joprojām piepilda milzu arēnas.
Sandra Eglīte
Sandra Eglīte
Foto: Wikimedia Commons

* * *
Johana Štrausa orķestra koncerti sākas tā: mūziķi, klausītāju aplausu pavadīti, uz skatuvi dodas cauri zālei, visiem pa priekšu Andrē Rjē. Viņam rokās Stradivāri vijole, izgatavota 1667. gadā, kurai dots vārds Captain Saville. Kungi frakās, dāmas, tērpušās dažādu krāsu princešu kleitās, ieņem vietas uz krāšņi iekārtotās skatuves, un koncerts sākas! Skan valši – Štrausa Pie skaistās, zilās Donavas, Vīnes meža stāsti, Šostakoviča Valsis Nr. 2, dziesmas no ABBA repertuāra, Ravēla Bolero, Mocarta Mazā nakts mūzika, operu popūrijs, Nino Rotas mūzika filmai Krusttēvs… Rjē dara divus darbus uzreiz – gan spēlē vijoli, gan diriģē orķestri, reizumis ar lociņu, bet visvairāk ar acu skatienu, turklāt pārsvarā viņš ir pagriezies pret skatītājiem. Un vēl viņš pilda konferansjē pienākumus, piesakot skaņdarbus, jokojot, sarunājoties ar publiku. To viņš spēj darīt sešās valodās – holandiešu, angļu, vācu, franču, itāļu un spāņu.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+