Aktieris Andris Keišs: Mani pie dzīvības tur teātris

Jaunā Rīgas teātra aktieris ANDRIS KEIŠS ilgojas pēc mums. Un mēs pēc viņa arī.
Gunta Šenberga
Gunta Šenberga
Foto: Ieva Andersone

Vīrieši iedalās tajos, kas var bez ģimenes un bērniem, un tajos, kuri nevar. Es esmu no tiem, kuri nevar.

Lai gan Andris Keišs savu pirmo lomu teātrī – izrādē Trešais vārds – nospēlējis uz Nacionālā teātra skatuves, kopš 1997. gada viņš ir Jaunā Rīgas teātra aktieris. Pirmā loma JRT – Marats izrādē Mans nabaga Marats – tika spēlēta 15 gadu, tik ilgi kā neviena cita, un aktieru trijotne Baiba Broka, Vilis Daudziņš un Andris Keišs tajā izauga no iesācējiem par skatītāju iemīļotiem, pieprasītiem un atzītiem aktieriem. Pēc tam Ostaps Benders, Otello, Smiļģis un daudz citu lomu slavenajās JRT izrādēs… Lomas kino un televīzijas filmās – Rīgas sargi un Nameja gredzens, Kolka Cool un Seržanta Lapiņa atgriešanās, Homo novus un Gūtenmorgens un Vienciems, Jelgava 94 un Nekas mūs neapturēs… Balvas – gan Spēlmaņu nakts, gan Lielā Kristapa, gan Triju Zvaigžņu ordenis. Starp citu, ordeni vienā dienā saņēma divi draugi no Jelgavas, kas reizē stājās Kultūras akadēmijā aktieros. Andris Keišs un Artūrs Skrastiņš… Filmēšanās Krievijā – Zvjaginceva Nemīlestība un slavenais Kannu kinofestivāls, kur filma ieguva žūrijas balvu; jaunas režisores Ksenijas Zujevas filma Iejaukšanās (18+), kurai pirmizrāde nupat Sočos Krievijas Kinotaurā, kur nav iespējams piedalīties, jo pauze… 

Lielā kovidpauze, kas pamazām vismaz uz kādu laiku beidzas. Teātris piesardzīgi sāk pārdot biļetes – tikai dažas dienas pirms mēneša sākuma, un parīt būs Keiša pirmā šīs sezonas izrāde. Pagaidām viņš ar fotogrāfi Ievu teātra pagalmā meklē fotosesijai piemērotāko vietu, bet tad mazā mašīnītē atbrauc Vilis Daudziņš. Nu jau pagalmā ir divi aktieri, un uz līdzenas vietas tiek izspēlēta maza etīde, lai gan arī skatītājas ir tikai divas – mēs ar Ievu. Šķiet, ka pa šo pusgadu aiz slēgtajām teātru durvīm arī viņi pēc mums, skatītājiem, ir ļoti noilgojušies. Tāpat kā mēs pēc viņiem. 

Abonē Santa+ un lasi labākos materiālus pilnā apjomā no 15 izdevniecības Santa žurnāliem.

Baudi kvalitatīvu saturu bez reklāmām un piedalies diskusijās.

Abonēt Santa+ Autorizēties

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+