• Foto: Viesojamies Elmāra Taņņa mājās Augšlīgatnē. Katrai odziņai savs stāsts

  Māja
  Gita Vīksne
  21. februāris, 2023
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Kaspars Krafts (F64)
  Četrstāvu māju Augšlīgatnē šefpavārs Elmārs Tannis un viņa draudzene Ilona Liepiņa nepilnu triju gadu laikā atjaunojuši pašu spēkiem. No pagājušā gadsimta 90. gados celtas viesnīcas ar sešiem numuriņiem, kurus rotājuši jancīgi zīmējumi uz sienām, Elmārs un Ilona kopā ar palīgiem uzbūruši ko patiesi mājīgu.

  Viņu namā ik uz soļa ir kāda dizaina odziņa, un katrai ir savs stāsts.

  Pie sienas rotājas no metāla darināta zivs, bet uz palodzes – telefons, kas ir no… betona. «Tā ir dāvana no man drauga Jāņa Bērziņa, kas agrāk darbojās ar ziepēm, bet tagad nodarbojas ar ekskluzīviem betona lējumiem. Zivs atpeldējusi no Kanādas, to uzdāvināja mana mamma,» stāsta Elmārs. Teju pie katras sienas ir kāds mākslas darbs – daļa iepriekš bijusi krogos, kur šefpavārs strādājis, daļa atceļojusi no viņa mājām Rīgā.

  «No rīta kopā paēdam brokastis un dodamies katrs savā pasaulē – es sveču, Elmārs ēdienu,» par ikdienu mājā stāsta Ilona. «Ļoti lepojos ar visu, ko Ilona dara savā darbnīcā,» teic Tannis un neslēpj – tieši ar svecēm viņš savulaik iekvēlinājis draudzenes sirdi. «Mūsu pirmās vakariņas notika šajā mājā pie kamīna. Uzaicināju ciemos un visās malās saliku iedegtas sveces,» atminas Elmārs. «Viņš tovakar uzgrilēja garneles un mani savaldzināja,» piebilst Ilona. Kopš tā laika abi esot lieli sveču mīļotāji. «Piemēram, šobrīd, mājā vienlaikus deg 61 svece,» zina teikt Ilona.

  Kamēr Ilona plašā pagrabstāva istabā gatavo sveces un vaska ogas un augļus, Elmārs rosās virtuvē, kas varētu būt katra šefpavāra sapnis. «Virtuve ir mana pasaule, kur iedvesmojos savai mākslai. Citi tērē naudu mašīnām, makšķerēšanai un medībām, bet es – pērkot tehniku virtuvei. Man ir picas krāsns, kūpināšanas un grilēšanas iekārtas. Man te ir tik forši!» saka Elmārs.

  No iecerētajiem atjaunošanas darbiem patlaban esot paveikta labi ja puse. Izremontēti pirmie divi stāvi, tiek strādāts pamazām pie telpu atjaunošanas augšstāvos. «Kā sāk kādu stūrīti remontēt, tā atklājas vēl vairāk lietu, kas jāpaveic. Tas viss prasa laiku,» atzīst Ilona.

  Elmārs saka – nākotnē šajā vietā viesi varēs arī nakšņot. «Tur, kur agrāk bija divi numuriņi, tagad iekārtojam vienu. Paplašinām visu, lai cilvēki justos ērti,» stāsta Elmārs. Pagaidām gan mājā nakšņo tikai paši saimnieki.

  «Pie mums ir bijušas vairākas ballītes, kad 20 cilvēku grupa noīrē autobusu ar šoferi, kas pēc tam visus izvadā pa mājām. Esam šeit rīkojuši komandas saliedēšanās pasākumus un arī privātas vakariņas diviem cilvēkiem. Kamēr viens kopā ar mani gatavo gardu maltīti, otrs ar Ilonu rada skaistas sveces,» atklāj Elmārs. «Cilvēkiem jau vajag atpūtu ne tikai miesai, bet arī dvēselei. Iemācoties ko jaunu, atpūšas arī cilvēka sirds,» pārliecināts ir Elmārs.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē