- Jāapzinās, ka šis ir unikāls pabalsts. Kādam tā ir liela summa, kādam ne tik liela, tomēr vien retais teiktu, ka pabalsts ir nenozīmīgs un to neizmantos. Tomēr ir svarīgi neļauties sajūtai, ka šādi pabalsti būs normāla prakse un tuvākajā laikā atkārtosies.
- Nav noteiktas formulas, kādam mērķim šo pabalstu izmantot. Oficiāli valdības skaidrojumi un ieteikumi ir diezgan nekonkrēti, jo situācija katrā ģimenē ir tik atšķirīga, ka universālas receptes noteikti nebūs un nevar būt.
- Vislabāk naudu iztērēt tepat Latvijā. Ja raugāmies kopējās ekonomikas kontekstā, tad vēlams, ka līdzekļi atgriežas apritē, proti, iedzīvotāji šo naudu tērē lokālā patēriņā.
- 500 eiro var izmantot ģimenes finanšu situācijas uzlabošanai nākotnē. Vērtējot katras mājsaimniecības kontekstā, lielai daļai šāds atbalsts lieti noderētu finanšu stabilitātes nodrošināšanai. Turklāt brīdī, kad neskaidrība par ekonomisko vidi ir liela, pragmatiski būtu līdzekļus pietaupīt un novirzīt uzkrājumos. Labs virziens būtu vērtēt, kā šie neparedzētie ienākumi varētu uzlabot ģimenes finanšu situāciju nākotnē, piemēram, ieguldījums bērnu izglītības atbalstam, kavēto parādu nomaksa, savu iemaņu un prasmju attīstībai, veselības uzlabošanai.
- Nauda jāiztērē tā, lai par to nav kauns runāt. Ar 500 eiro pabalstu, iespējams, izveidosies līdzīga situācija kā savulaik ar privatizācijas sertifikātiem – cilvēki vēl ilgi pēc tam sprieda, kur katrs tos ieguldījis, un daudziem bija, ar ko lepoties. Tas varētu noderēt kā labs piemērs – valsts atvēlētos 500 eiro par bērnu iztērēt tā, lai pēc gada vai dažiem vari atcerēties, ko ar šo atbalstu paveici savā vai ģimenes labā, un nav neērti par to runāt ar apkārtējiem.