• Aicina uz Kukaiņu nakti Gaujas Nacionālajā parkā

  Kukaiņi
  Santa.lv
  Santa.lv
  1. augusts, 2022
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Unsplash
  Gaujas Nacionālā parka krāšņo Gaujas senleju, Latvijas lielākos devona smilšakmens iežu atsegumus un noslēpumainās alas iecienījuši ne tikai parka apmeklētāji, bet arī daudzas kukaiņu sugas. Lai tās iepazītu un skatītu savām acīm Dabas aizsardzības pārvalde (pārvalde) kopā ar projektu LIFE FOR SPECIES aicina interesentus uz Kukaiņu nakti 5. augustā no plkst. 21.00 pie Gūtmaņalas.

  No plkst. 21.00 interesenti varēs piedalīties nakts kukaiņu vērošanas vietas izveidē, kā arī klausīties entomologa Nikolaja Savenkova stāstījumā. Apmeklētājiem būs iespēja ne tikai uzzināt par nakts kukaiņu dzīvesveidu, bet arī mācīties tos atpazīt, izprast to lomu un nozīmību  dabas daudzveidības nodrošināšanā, iesaistoties radošās kukaiņu izziņas aktivitātēs.

  Pēc plkst. 22.00 spilgto spuldžu gaismās sāksies interesantākā un pārsteidzošākā priekšnesuma daļa – kukaiņu šovs, kur galvenajās lomās būs Gaujas senlejas tauriņi, vaboles, sienāži un citi lidojošie un mazie parka kukaiņi. Vakara kulminācija gaidāma tuvojoties pusnaktij. Novērojot kukaiņus, ieteicams tos fotografēt, lai pēcāk būtu ērtāk noskaidrot katra īpatņa sugu un uzzināt vairāk par tā dzīvesveidu. 

  «Visticamāk, ka vairāk zinām tos kukaiņus, kas aktīvi ir diennakts gaišajā laikā. Taču ļoti liels skaits dažādu kukaiņu sugu savas aktīvās gaitas uzsāk tikai krēslā un tumsā, tāpēc šajā reizē kukaiņu izzināšanu rīkojam diennakts tumšajā laikā, lai ļautu iepazīt tos kukaiņus, kas no saviem slēpņiem izlien vien, saulei norietot. Tiem izteikta ir pozitīvā fototaksija, proti, tie labprāt lido uz gaismu. Līdz ar to zinātāji pratīs parādīt pavisam tuvu šos kukaiņus,» pasākuma norises laiku skaidro Pārvaldes Gaujas Nacionālā parka dabas centra vadītāja Anda Andrušaite.

  Pilnvērtīgai dalībai pasākumā nepieciešams līdzi ņemt lukturi, saliekamo krēslu vai segu ērtākai sēdēšanai un izvēlēties laikapstākļiem piemērotu apģērbu un apavus. 

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē