• Ņemot vērā ģeopolitisko situāciju un energokrīzi, lielās pilsētas svētku salūtus nerīkos

  Svētki
  Ziņu aģentūra LETA
  4. novembris, 2022
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Unsplash
  Ņemot vērā ģeopolitisko situāciju un energokrīzi, lielās pilsētas svētku salūtus gadu nogalē nerīkos, aģentūrai LETA apstiprināja Latvijas Lielo pilsētu asociācijas (LLPA) izpilddirektors Viktors Valainis (ZZS).

  Viņš norādīja, ka neformālās sarunās, apmainoties ar pieredzi, lielo pašvaldību vadītāji ir panākuši kopīgu izpratni, ka no svētku salūtu rīkošanas atturēsies, taču aizliegts tas neesot.

  «Latvijā daļai sabiedrības salūti raisa prieku, taču, ņemot vērā, ka šogad Latvijā ir ieradušies bēgļi no kara plosītās Ukrainas, kuriem katrs lieks troksnis rada trauksmi par dzimtenē piedzīvoto, mēs esam vienojušies salūtus nerīkot,» sacīja Valainis.

  Viņš piebilda, ka pašvaldībām ir jāņem vērā arī energokrīze un pašvaldībās ieviestie taupības pasākumi, tādēļ salūtam atvēlētos līdzekļus jātaupa, lai varētu sniegt palīdzību iedzīvotājiem.

  LETA jau vēstīja, ka ne Zemgales pilsētās, ne Rīgā šogad nav plānots svētku salūts 18.novembrī.

  Rīgā šogad nenotiks gaismas festivāls «Staro Rīga». Rīgas centrā un apkaimēs svētku noskaņu papildinās dzīvās uguns noformējums. 18.novembrī tas būs apskatāms Bastejkalnā, pilsētas kanālā un tā tiltos, Doma laukumā, pie VEF Kultūras pils, Arkādijas parkā un Latgales dārzā, kā arī pie kultūras pils «Ziemeļblāzma».

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē