• Kur šovasar Latvijā var droši peldēties?

  Padomi
  Santa.lv
  Santa.lv
  20. maijs, 2019
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Shutterstock
  Tā kā oficiālā peldsezona sākusies pagājušo trešdien, 15. maijā, Veselības inspekcija jau veikusi pirmās peldvietu ūdens kvalitātes pārbaudes 57 oficiālajās peldvietās.

  Ko parasti pārbauda?

  Ūdens paraugos laboratorijā tiek noteikti 2 mikrobioloģiskie rādītāji – zarnu nūjiņas un zarnu enterokoki, to koncentrācija ūdenī. Šie rādītāji kalpo par indikatoriem iespējamā fekālā ūdens piesārņojuma atklāšanai, kas var saturēt slimības izraisošās patogēnās baktērijas un vīrusus. Paralēli ūdens paraugu ņemšanai, Veselības inspekcijas speciālisti novērtē peldvietas arī vizuāli un pievērš uzmanību ūdens krāsai, peldošiem atkritumiem un naftas produktiem ūdenī, kā arī iespējamam zilaļģu savairošanās procesam.

  Jelgavas Pasta salas peldvietā peldēties neiesaka!

  Pēc veiktajām pirmajām analīzēm, konstatēts, ka visās peldvietās ūdens kvalitāte ir laba un peldēties ir atļauts, izņemot Lielupes kreisā krasta peldvietu Pasta salas peldvieta Jelgavā.

  Šajā peldvietā ir konstatēts palielināts zarnu enterokoku daudzums, kas liecina par iespējamu lokālu piesārņojuma ieskalošanos no sauszemes teritorijas, acīmredzot ar lietus ūdeņiem aizvadītās nedēļas sākumā.

  Šajā peldvietā inspekcija neiesaka peldēties t.s. jutīgajām iedzīvotāju grupām – maziem bērniem, vecākiem cilvēkiem un cilvēkiem, kuriem ir novājināta imūnā sistēmā pēc kādām pārslimotām infekcijas slimībām, vai arī ir kādas hroniskas saslimšanas. Ņemot vērā mainīgos laika apstākļus, Veselības inspekcija atgādina, ka ūdens temperatūra atsevišķās Latvijas ūdenstilpēs vēl ir salīdzinoši zema, tāpēc, dodoties peldēties, ir jāatceras par būtiskiem piesardzības pasākumiem.

  Kas vēl jāņem vērā?

   

  • Uzsākot peldsezonu,  peldēšanas laikam ūdenstilpē vajadzētu būt īsākam, bet vēlāk, organismam pierodot, peldēties var ilgāku laika periodu. Auksts ūdens var radīt aukstuma šoku, kas izraisa krampjus un nespēju peldēt. Tāpēc, lai izvairītos no muskuļu krampjiem, pēc sakaršanas saulē, ūdenī ir jāiet lēnām.
  • Peldēties ir jāpārtrauc, parādoties pirmajām aukstuma sajūtām.
  • Tāpat pirms peldēšanās ir jāizvērtē veselības stāvoklis un peldēt prasme, jāizvairās no alkohola lietošanas un pārgalvīgas rīcības ūdenstilpēs.

  Kur aplūkot oficiālo peldvietu sarakstu?

  Peldvietu ūdens kvalitātes monitorings tiks veikts regulāri visas peldsezonas laikā līdz 15.septembrim, un nākošie ūdens paraugi tiks ņemti 11.un 12.jūnijā. Visu oficiālo peldvietu saraksts ir pieejams inspekcijas tīmekļvietnē: vi.gov.lv/lv/vides-veseliba/peldudens/peldudens-monitorings.

  Turpat visas sezonas garumā būs pieejami to neoficiālo peldvietu apsekošanas rezultāti, par kurām inspekcija saņems analīžu rezultātus. Neoficiālo peldvietu analīzes tiek veiktas pēc vietējās pašvaldības iniciatīvas.

  Skatīt peldvietu ūdens kvalitāti neoficiālajās peldvietās.

  Informācija par ūdens temperatūru oficiālajās peldvietās.

  Noteikti izlasi!

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē