• Nesalsti un nepārmaksā – kā parūpēties par optimālu gaisa temperatūru mājoklī

  Sabiedrība
  Santa.lv
  Santa.lv
  3. novembris, 2020
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Shutterstock
  Gaisa temperatūra ir viens no būtiskākajiem aspektiem, kas mājoklī rada komfortu un labsajūtu. Piemēroti izvēlēta gaisa temperatūra nāk par labu visu mājinieku veselībai, turklāt dažādu knifu ievērošana ļauj samazināt enerģiju, kas tiek tērēta apkurei, neliekot drebināties. Vai zinājāt, ka temperatūras samazināšana par vienu grādu ļauj ietaupīt siltumenerģiju par 5 %?

  Regulējiet temperatūru gudri

  Ja telpā iespējams regulēt temperatūru, jūs varat izveidot ideālo mikroklimatu, kas ne tikai ļaus ietaupīt enerģiju un samazināt apkures rēķinu, bet arī nāks par labu veselībai, iesaka Elektrum. Optimālā mājokļa telpu temperatūra rudens un ziemas sezonā dienā ir no +20 līdz +22 °C. Savukārt nakts laikā temperatūru vajadzētu pazemināt par 3–4 °C. Arī mediķi atzīst, ka šāda temperatūra nodrošina labu miegu un stiprina imunitāti.

  Ja iespējams, pielāgojiet temperatūru katrai telpai – virtuvē, kur gatavojot izdalās papildu siltums, uzturiet temperatūru robežās no +19 līdz +21 °C, bet guļamistabā no +17 līdz +18 °C, savukārt viesistabā un vannas istabā no +20 līdz +22 °C. Tādējādi, samazinot temperatūru par nieka 2 grādiem, jūs ietaupīsiet jau 10% enerģijas! Bet, dodoties prom no mājām, samaziniet temperatūru līdz +16 °C.

  Novērsiet siltuma zudumus

  Atcerieties, ka arī rudenī un ziemā telpas ir nepieciešams vēdināt, lai izvadītu telpā sakrājušos ogļskābo gāzi (CO2) un organismam nodrošinātu svaigu gaisu. Tomēr siltuma zudumi var palielināt jūsu izmaksas par apkuri. Tādēļ vēdināt mājokli vajadzētu, atverot logus pilnībā uz īsu brīdi, pirms mēbeļu virsmas paspēj atdzist. Vēdināšanas laikā izslēdziet elektrisko sildītāju, lai tas lieki netērētu elektrību.

  Arī nosiltināta māja parūpēsies par mazākiem siltumzudumiem, ietaupot izmaksas par siltumu.

  Elektriskā apsilde – ērta un efektīva

  Iegādājoties elektrisko apsildes ierīci, apsveriet, kādam mērķim tā būs nepieciešama – straujai telpas piesildīšanai vai ilgstošai siltuma uzturēšanai. Izvēloties atbilstošu apsildes ierīci, enerģiju netērēsiet lieki.

  Kā izvēlēties atbilstošas jaudas elektrisko apsildes ierīci? Telpā ar 3 metru augstiem griestiem katra telpas kvadrātmetra apsildei nepieciešamā jauda ir aptuveni 100 W. Tātad 10 m2 lielai telpai ir piemērots elektriskais sildītājs ar 1000 W jeb 1 kW jaudu. Elektriskā sildītāja efektivitāti un ekonomiskumu ietekmē funkcijas, ar kurām tas ir aprīkots. Svarīgi, lai sildītājs būtu aprīkots ar termostatu, kas ļauj regulēt sildīšanas jaudu un telpā uztur iestatīto temperatūru. 

  Atcerieties pārbaudīt savu gāzes katlu!

  Ja kā galvenais siltuma avots jūsu mājoklī ir izvēlēts gāzes katls, ir ļoti būtiski veikt visus drošības pasākumus tā lietošanai, tostarp regulāri, vismaz reizi gadā, veikt tā apkopi. 

  Tāpat nevajadzētu aizmirst par dūmgāzu un vēdināšanas kanālu pārbaudi un apkopi, kā arī atbilstošu drošības detektoru uzstādīšanu. Saskaņā ar Ugunsdrošības noteikumiem mājoklī obligāti ir jāuzstāda gan dūmu detektori, gan arī tvana gāzes noplūdes detektori, kas pasargās ugunsnelaimes vai cita spēcīga sadūmojuma gadījumos, kā arī novērsīs iespējamo saindēšanos ar tvana gāzi.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē