• NA plāno rosināt nepagarināt Krievijas pilsoņiem izsniegtās termiņuzturēšanās atļaujas

  Politika
  Ziņu aģentūra LETA
  9. augusts, 2022
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Unsplash
  Nacionālā apvienība (NA) gatavo grozījumus Imigrācijas likumā, lai radītu likumīgu pamatu nepagarināt termiņuzturēšanās atļaujas (TUA) Krievijas un Baltkrievijas pilsoņiem, norādīts NA ierakstā sociālajos tīklos.

  Partija sola arī panākt, ka krasi tiek ierobežota TUA un pastāvīgās uzturēšanās atļauju izsniegšanu Krievijas un Baltkrievijas pilsoņiem.

  Jau vēstīts, ka uzreiz pēc Krievijas sāktā kara Ukrainā NA bija sagatavojusi plašākus grozījumus par uzturēšanās atļaujas atņemšanu daļai Krievijas un Baltkrievijas pilsoņu, taču tos atsauca politiskā atbalsta trūkuma dēļ.

  Reizē pēc tam koalīcija vienojās un Saeima līdz 2023.gada 30.jūnijam apturēja pirmreizējo TUA izsniegšana Krievijas un Baltkrievijas pilsoņiem. Vienlaikus tika noteikti izņēmumi, kad tomēr iespējams izsniegt TUA.

  Savukārt Latvijas vēstniecībā Krievijā augusta sākumā uz nenoteiktu laiku ir pārtraukta vīzu pieteikumu pieņemšana no Krievijas pilsoņiem, informēja vēstniecībā. Vīzu pieteikumu pieņemšana notiek vien gadījumos, ja personas ieceļošana valstī saistīta ar dalību tuva radinieka bērēs.

  Kā aģentūrai LETA uzsvēra Latvijas ārlietu ministra padomnieks Mārtiņš Drēģeris, turpinoties Krievijas neattaisnojamajam iebrukumam Ukrainā, sākot no 4.augusta Latvijas diplomātiskajās un konsulārajās pārstāvniecībās ārvalstīs uz laiku ir apturēta Krievijas pilsoņu vīzu pieteikumu pieņemšana visiem ieceļošanas mērķiem, izņemot humanitārus apsvērumus, piemēram, dalībai pirmās pakāpes radinieku bērēs.

  Līdz augusta sākumam Latvijas pārstāvniecībās vīzas bija izsniegtas 247 Krievijas neatkarīgo mediju darbiniekiem un 206 viņu ģimenes locekļiem.

  No 25.februāra līdz 26.jūlijam pārstāvniecībās Krievijas pilsoņiem bija izsniegtas vēl 654 vīzas humanitāro apstākļu dēļ radinieka slimības vai bēru gadījumā un kā vīzas Latvijas vai Eiropas Savienības pilsoņu ģimenes locekļiem. Līdz ar to kopā minētajā periodā Latvijas pārstāvniecībās Krievijas pilsoņiem izsniegtas 1107 vīzas.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē