Uz Glīnikes tilta reiz satikās amerikānis un krievs

Kad 1929. gadā ASV piedzima Frānsiss Gērijs Pauerss, Maskavā 26 gadus vecais Viljams Fišers kļuva par tēvu – pasaulē nāca viņa meita. Šie cilvēki nenojauta par otra eksistenci līdz tai dienai, kad 1960. gada 10. februārī pagāja viens otram garām uz Glīnikes tilta.
Sandra Eglīte
Sandra Eglīte
Foto: Shutterstock

Kad no Lubjankas cietuma notiesāto pārved uz cietumu Vladimirā, viņš jau pirmajā dienā iepazīstas ar kameras biedru. Viņu sauc Zigurds Krūmiņš.

Nesen parādījās ieraksts, kā Abū Dabī lidostā notika ieslodzīto apmaiņa – amerikāņi izdeva ieroču kontrabandistu Viktoru Butu, no Krievijas puses pretī saņemot tur notiesāto basketbola zvaigzni Britniju Graineri. Tas izskatījās tik ikdienišķi, itin kā divas cilvēku grupiņas nejauši gadījušās vienā laikā vienā vietā. Turklāt abi notikuma galvenie varoņi nesastapās un pat nepaskatījās otra virzienā. To redzot, atmiņā atausa filmās redzētās aukstā kara laika dramatiskās ainas par notiesāto apmaiņu, kad neitrālās teritorijas abās pusēs stāv satrauktu ļaužu pulciņš un tad divi cilvēki dodas viens otram pretī, garāmejot saskatās un turpina ceļu, līdz nonāk pie savējiem. Bieži vien tas notiek tumsā, uz tilta un noteikti – ļoti saspringtā, nervozā atmosfērā. Populārākais tilts, ko tolaik izmantoja apmaiņai, atrodas Vācijā.

Lai turpinātu lasīt, reģistrējies!

Iegūsti piekļuvi labākajam saturam, jaunumiem par Tev interesējošām tēmām, podkāstiem un citiem jaunumiem mūsu portālā

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Abonē