Psihologs Jānis Briedis: Ķermenis atceras vienmēr

Jānis Briedis ir Anglijā strādājošs latviešu izcelsmes psihologs ar kvalifikāciju vairākos psihoterapijas novirzienos (shēmu terapija, eksistenciālā psihoterapija, KBT, EMRD, uz ķermeni orientētā psihoterapija, apzinātības prakse). Paralēli privātpraksei viņš vada pats savu Shēmu terapijas skolu. Regulāri viesojas un vada apmācības arī Latvijā, tāpēc vairāk pazīstams profesionāļu vidē, kur arī es viņu pirmoreiz satiku. Jānis nošarmēja ar savu vienkāršību, iejūtību un plašajām zināšanām. Plašsaziņas līdzekļos šī ir viņa pirmā intervija, tāpēc, ja šo sarunu salīdzinātu ar deju, kas ir viena no Jāņa kaislībām, tas būtu piesardzīgs pirmais valsis, kura laikā sajūtu, ka Jānim šī saruna ir kā daļa no viņa atgriešanās un iekļaušanās stāsta Latvijā.
Sindija Meluškāne
Sindija Meluškāne
Foto: Matīss Markovskis

Ķermenis atceras vienmēr. Ja mēs spējam strādāt ar ķermeni, tad varam pavirzīties terapijas procesā daudz tālāk. 

– Kā tu nokļuvi Anglijā?
– Man jau kopš skolas gadiem bija interese par valodām un britu kultūru, studijas Londonā bija mans sapnis, tāpēc, kad 2001. gadā šāda iespēja radās, nevilcinājos to izmantot. Kamēr ieguvu augstāko izglītību un maģistra grādu psiholoģijā, Latvija bija iestājusies Eiropas Savienībā, un tas pavēra plašākas darba iespējas Anglijā. Viss veiksmīgi sakrita, lai varētu gan strādāt, gan turpināt mācības eksistenciālajā psihoterapijā un soli pa solītim virzīties uz priekšu. Pēc 15 nostrādātiem gadiem valsts sektorā tagad Anglijas dienvidos, Braitonā, man ir privātprakse, es vadu savu Shēmu terapijas skolu.

– Izklausās, ka tavā Anglijas ceļā visur iedegās zaļā gaisma…
– Tā varbūt izklausās (smejas). Bet, tā kā nenāku no turīgas ģimenes, mani pirmie gadi Anglijā bija diezgan liela cīņa, jo nekāda finansiālā atbalsta nebija, tieši otrādi – pats centos atbalstīt savu ģimeni, kā vien varēju. 

Lai turpinātu lasīt, reģistrējies!

Iegūsti piekļuvi labākajam saturam, jaunumiem par Tev interesējošām tēmām, podkāstiem un citiem jaunumiem mūsu portālā

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Abonē