Skotijas brīnumbēbis: Viņa piedzima četrus mēnešus par agru

Par mazās cīnītājas SOFIJAS BIRIŅAS laimīgo došanos mājup no slimnīcas ziņoja teju visi mediji Lielbritānijā. Latviešu pāra EGIJAS un INĀRA BIRIŅU meitiņa piedzima četrus mēnešus par agru.
Gundega Gauja
Gundega Gauja
Foto: no personiskā arhīva

Ārsti deva vien desmit procentu varbūtību, ka plaukstas lieluma bērniņš izdzīvos dzemdībās, un vēl daudz mazāku varbūtību, ka turpinās dzīvot. Mazā Sofija apgāza visas varbūtību teorijas. Sofija jau nodēvēta par Skotijas brīnumbēbi, un britu mediķi šo gadījumu iekļāvuši savos pētījumos un disertācijās.

Brīnumbēbis Sofija

Visu sarunas laiku mazā Sofija pavada mammai uz rokām. Viņa ir tikko paēdusi mammas pienu un rāmi snauduļo, ik pa laikam paver actiņas, ieņurkstas un tad atkal laižas miedziņā drošajās rokās. Zem mazā deguntiņa piestiprināti skābekļa koncentratora vadiņi. Istaba ir gaiša, Egijai aiz muguras siena noklāta ar lieliem burtiem Sofia un multeņu zīmējumiem.

Mazo latvieti Sofiju, kas piedzima 22. grūtniecības nedēļā un svēra vien 500 gramu, dēvē par Skotijas brīnumbēbi.

Tās ir meitenītes mājās sagaidīšanas svētku dekorācijas, ko sarūpējusi Egijas mamma – mazās Sofijas vecmāmiņa. Ik pa laikam kadrā parādās arī liels suns – pienāk, nokontrolē situāciju, secina, ka viss labi, un atkal dodas savās gaitās. Sofijas tētis tikmēr blakus telpā piedalās attālināto mācību stundā, jo viņš ne tikai strādā, bet arī mācās.

Egija ir pats miera iemiesojums. Viņa runā lēni, maigi, daudz smaida, un ārēji nekas neliecina par to milzu pārdzīvojumu, ko ģimene piedzīvojusi pēdējo mēnešu laikā. Sofija piedzima 22. grūtniecības nedēļā un ir viena no jaunākajiem priekšlaikus dzimušajiem un izdzīvojušajiem bērniņiem Skotijā. Pēc četriem slimnīcā pavadītiem mēnešiem Sofija devās mājup – normālos apstākļos ap to laiku viņai būtu vēl tikai jānāk pasaulē. Taču notikumi norisinājās citādi, Sofija pasteidzās un piedzimstot svēra vien 500 gramu un bija 26 centimetrus gara – tik, cik satilpst tēta plaukstā.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+