• Vai permanentais grims kaitē veselībai?

  Skaistumkopšana
  Santa.lv
  Santa.lv
  25. februāris
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Tatyana Vyc/Shutterstock.com
  Permanentais grims ļoti atvieglo ikdienu – pat no rīta pamostoties, lūpas ir ietonētas, uzacis formīgas, skropstu līnija vienmēr taisna un smuka… Taču cik tas ir droši un veselībai nekaitīgi?

  Krāsas pigments ādā tiek ievadīts, izmantojot speciālu aparātu. Jebkurā gadījumā tā ir ādas trauma – āda reaģē ar iekaisumu, pēc procedūras apstrādātā vieta dažas dienas var būt piesarkusi un pietūkusi. Pēc tam notiek dzīšana ar kreveles veidošanos.

  Ļoti jāpiesargājas no infekcijas riska, tāpēc pigmentētā vieta rūpīgi jākopj.

  Piemēram, ar medicīnisko vazelīnu. Tas ir sterils, tātad, lietojot vazelīnu dzīšanas periodā, samazinās infekcijas risks. Pirms procedūras jāprasa speciālistam parādīt adatas, kuras tiks izmantotas procedūras veikšanai. Adatām jābūt iepakotām vienreizējā, sterilā iepakojumā. Tā kā permanentais grims ir invazīva procedūra, tas nozīmē, ka pastāv riski, kas saistīti ar higiēnas normu neievērošanu, jo tiek pārkāpta ādas barjera, – tās ir infekcijas, alerģiskas reakcijas, patoloģiska dzīšana.

  Neaizmirstot par B un C hepatītu un HIV riskiem, šo procedūru nedrīkst veikt šaubīgās vietās.

  Pašam meistaram jābūt sertificētam konkrētajā jomā, visiem ievadāmajiem preparātiem jābūt sertificētiem, un meistaram jālieto cimdi.

  Klīnisko pētījumu, vai atkārtotas permanentā grima procedūras ilgtermiņā nekaitē veselībai, nav. Bet principā jebkuru mikrotraumu pavada fibrozes process jeb rētošanās. Ja krāsvielas ievade ir ļoti bieža un nekontrolēta, protams, tas var beigties ar neglītu rētu, piemēram, uzacu vietā.

  Bieži vēlāk pacientes vēršas pie dermatologa pēc palīdzības, jo viņas neapmierina permanentā grima forma, krāsa vai arī tas vienkārši apnicis.

  Taču permanentā grima korekcija ir laikietilpīgs un nepatīkams process.

  Ja cilvēks ir vesels un nelieto nekādus nopietnus medikamentus, piemēram, tādus, kas paredzēti vēža pacientiem, ja nav akūtas infekcijas, ja cilvēkam nav novērota patoloģiska rētošanās, tad var apsvērt domu par permanentā grima procedūru pie profesionāļiem un speciāli paredzētās vietās, tomēr risks pastāv vienmēr.

  Permanento grimu labāk atliec, ja…

  • uzmetušās aukstumpumpas, akūta herpesvīrusa infekcija;
  • ir alerģija un dermatīts – ādas iekaisums;
  • nesen bijis skābju pīlings sejai;
  • esi gaidībās vai baro bērniņu ar krūti;
  • tobrīd ir mēnešreizes (procedūra būs sāpīgāka).

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē