• 5 grima kļūdas, kas padara vecāku

  Skaistumkopšana
  Santa.lv
  Santa.lv
  24. janvāris
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Olena Yakobchuk/Shutterstock.com
  Divdesmit gadu vecumā uz sejas vari krāsot kaut kamuflāžas rakstus, un izskatīsies ziedoša. Ap četrdesmit jāsāk pie grima piedomāt, ja vien negribi izskatīties vecāka vai sagurušāka.

  1. kļūda: nekoptas vai pārāk tumši krāsotas uzacis

  Nekoriģētas uzacis dara izskatu vecišķāku. Tomēr arī pārlieku šauras un precīzi krāsotas pieliek klāt vismaz piecus gadus. Vēl uzacis nedrīkst būt par tumšu un ar pārāk izteiktu leņķi – lokveida un arkveida uzacis seju padara skarbāku. Paskaties uz bērniem – viņu uzacis faktiski vienmēr ir gaišā tonī un gandrīz taisnas!

  Dari tā! Reizi mēnesī jāveic uzacu korekcija. Pirmās reizes to var uzticēt speciālistam (viņš izveidos pareizāko formu un ieteiks toni), pēc tam mājās nebūs grūti koriģēt uzacis atbilstoši to formai un piekrāsot ar ieteikto toni. Atceries, ka uzacu tonim jābūt pietuvinātam matu krāsai. Vienīgi, ja ikdienā nēsā brilles bez rāmja, uzacis var būt nedaudz tumšākas.

  2. kļūda: par daudz grima

  Jo mazāk grima, jo jaunāka izskatīsies. Jo grima kārtiņa biezāka, jo vairāk gadu tas dos. Protams, lai seja, kad tai uzklāts grims, izskatītos labi, ādas kopšanai ir jābūt ikdienas rutīnai. Grima speciāliste Dita Grauda, kura zina daudzus grima knifus un nereti pucē arī žurnālu modeles, norāda: «Vēloties ar biezāku grimu paslēpt nevienmērīgu ādas tekstūru, sausumu, grumbas, asinsvadus, pigmenta plankumus, tiek panākts pretējs efekts – seja izskatās smaga, nogurusi.»

  Dari tā! Ja tev ir ap 40, regulārai ādas attīrīšanai ar pīlingu, sejas fitnesam, kosmētiskajām maskām un pareizi izvēlētai kopjošajai kosmētikai jābūt ikdienas rutīnā, citādi nepalīdzēs nekādi grima knifi.

  3. kļūda: pārāk daudz lūpukrāsas vai vaigu ēnu

  Gan lūpukrāsa, gan vaigu sārtums piešķir sejai svaigumu. Īpaši harmonisku efektu var panākt, toņus saskaņojot. Piemēram, ja tev ir silta koraļļu toņa lūpas, šādu toni izvēlies arī uz vaigu galiem. Taču, kas par daudz, tas par skādi – pārlieku enerģiska lūpu un vaigu krāsas lietošana visdrīzāk piešķirs sejai teatrālu noskaņu.

  Dari tā! Uz vaigiem klāj pavisam maigu toni un rūpīgi izplūdini to uz sejas ārmalām. Ja vaigu ādu klāj virspusējas sīkas krunciņas, dod priekšroku krēmveida produktam. Izvēloties lūpukrāsu, jaunības un svaiguma formula ikdienai ir vienkārša – tai jābūt toni tumšākai par tavām dabiskajām lūpām.

  4. kļūda: nepiemērots tonālā krēma tonis

  Nepareiza izvēle ir pārāk tumšs vai gaišs tonālā krēma pamattonis. Arī matēts, biezas kārtas efekts vērsīs vecāku. Biežākā kļūda, ko pieļaujam, – tonālo krēmu piemeklējam, uzklājot uz delnas, taču nepareizi ir arī to pielāgot tieši sejas ādai.

  Dari tā! Ja vēlies izskatīties jaunāka, jāizvēlas maigs fluīda konsistences tonālais līdzeklis ar dabisku mirdzumu. Lai grims izskatītos harmoniski, tonālā krēma tonim jāatbilst kakla un dekoltē tonim – atceries to, veikalā piemeklējot tonālo līdzekli! Grima pamattoni ar pirkstu galiem vai mitru sūklīti klāj plānā kārtiņā uz labi mitrinātas ādas, vispirms produktu sasildot uz delnas. Ja vēlas piepūderēt T zonu, plānā kārtiņā ar lielu otu uzklāj tai caurspīdīgo pūderi.

  5. kļūda: pūderveida acu ēnu lietošana

  Tā sauktajām sausajām acu ēnām nav ne vainas, taču tās prasa perfektu izplūdināšanu. Nozīme ir ne tikai kvalitatīvam produktam un otām, bet arī redzei. Ja tā nav perfekta, var gadīties, ka ēnas vai nu tiek uzklātas par tumšu, vai netiek pietiekami rūpīgi izplūdinātas – pleķains acu grims acis padarīs vecākas, bet izskatu paviršu. Te jāmin arī izplūdusi skropstu tuša, kas seksīgi izskatās tikai romantiskās filmās…

  Dari tā! Risinājums pret tušas izsmērēšanos ir vienkāršs – izvēlies ūdensnoturīgu tušu. Sauso acu ēnu vietā izvēlies krēmveida, ko var uzklāt ar pirkstiem. Vislabāk, ja tām ir neuzkrītošs satīna mirdzums. Atceries: kosmētika, ko iespējams uzklāt un izplūdināt ar pirkstiem, vienmēr izskatīsies maigāk, dārgāk un… nevainīgāk.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē