• Kur apbedīts mecenāts Teterevs?

  Slavenības
  Zane Piļka-Karaļeviča
  Zane Piļka-Karaļeviča
  4. decembris, 2019
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: F64
  Ar šādu jautājumu PDz redakcijā vērsušies vairāki ļaudis. Par filantropa labajiem darbiem dzīves laikā daudzi vēlētos nolikt ziedus uz viņa kapa vai piemiņas vietā, ja tāda būtu.

  Filantrops, uzņēmējs, ārsts un mecenāts Boriss Teterevs pēc smagas slimības mūžībā tika aizsaukts 21. septembrī. Kopš viņa piemiņai veltītā publiskā dievkalpojuma Rīgas Svētā Jēkaba katedrālē pagājuši jau gandrīz divi mēneši, tomēr joprojām nav zināms, kur uzņēmējs apglabāts – Latvijā vai ārzemēs. Par to, kur var iedegt svecīti un nolikt ziedus Borisa piemiņa, vairāki ļaudis interesējās pirms Tetereva dzimšanas dienas. 5. novembrī, kad viņam būtu palikuši 64 gadi.

  PDz sazinājās ar Teterevu fonda pārstāvjiem, kuri norādīja, ka Borisa sieva Ināra Tetereva nolēmusi informāciju nepubliskot.

  «Viņa vēlas faktu par Borisa atdusas vietu paturēt ģimenē,» PDz norādīja fonda pārstāve Inga Vasiļjeva. Ināra smagi pārdzīvojot vīra zaudējumu, neiziet sabiedrībā un ar medijiem nekomunicē.

  Boriss Teterevs nekad nav alcis nedz atzinības, nedz slavas, vēl jo mazāk vēlējās, lai viņu žēlotu vai apraudātu. Tāpēc faktu par viņa smago slimību neviens ārpus ģimenes nezināja. Iespējams, Boriss vēlējās cilvēku atmiņā palikt vienmēr priecīgs un omulīgs, tāpēc arī fakts par viņa mūža mājām tiek noklusēts.

  Teju desmit gadu laikā, kopš pastāv Borisa un Ināras Teterevu labdarības fonds, realizējušies daudzi brīnišķīgi projekti. Fonda pārstāvji atklāj, ka Ināra nepametīs Borisa iesākto.

  «Teterevu fonds turpina darbību piecās ilggadējās jomās – kultūrā, izglītībā, kopienu projektos, sociālā palīdzībā un rūpēs par dzīvniekiem,» PDz norādīja Vasiļjeva.

  Pateicoties fonda atbalstam, turpinās pastāvēs tādi populāri projekti kā Teātris.zip LTV, Radio Mazā lasītava Latvijas radio, raidījums Ķepa uz sirds – TV un radio versijā, fonds turpinās sniegt atbalstu dzīvnieku patversmei Labas mājas un Dzīvnieku draugs Rīgā. 2020. gadā būs arī divi jaunumi – 2020. gada augustā tiks izveidots mākslas objekts Krodera ābele Valmierā, kā arī – 2020. gada beigās ar fonda atbalstu nāks klajā izdevuma par Rundāles pili noslēdzošā daļa.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē