Filantrops, uzņēmējs, ārsts un mecenāts Boriss Teterevs pēc smagas slimības mūžībā tika aizsaukts 21. septembrī. Kopš viņa piemiņai veltītā publiskā dievkalpojuma Rīgas Svētā Jēkaba katedrālē pagājuši jau gandrīz divi mēneši, tomēr joprojām nav zināms, kur uzņēmējs apglabāts – Latvijā vai ārzemēs. Par to, kur var iedegt svecīti un nolikt ziedus Borisa piemiņa, vairāki ļaudis interesējās pirms Tetereva dzimšanas dienas. 5. novembrī, kad viņam būtu palikuši 64 gadi.
PDz sazinājās ar Teterevu fonda pārstāvjiem, kuri norādīja, ka Borisa sieva Ināra Tetereva nolēmusi informāciju nepubliskot.
«Viņa vēlas faktu par Borisa atdusas vietu paturēt ģimenē,» PDz norādīja fonda pārstāve Inga Vasiļjeva. Ināra smagi pārdzīvojot vīra zaudējumu, neiziet sabiedrībā un ar medijiem nekomunicē.
Citi lasa
Boriss Teterevs nekad nav alcis nedz atzinības, nedz slavas, vēl jo mazāk vēlējās, lai viņu žēlotu vai apraudātu. Tāpēc faktu par viņa smago slimību neviens ārpus ģimenes nezināja. Iespējams, Boriss vēlējās cilvēku atmiņā palikt vienmēr priecīgs un omulīgs, tāpēc arī fakts par viņa mūža mājām tiek noklusēts.
Teju desmit gadu laikā, kopš pastāv Borisa un Ināras Teterevu labdarības fonds, realizējušies daudzi brīnišķīgi projekti. Fonda pārstāvji atklāj, ka Ināra nepametīs Borisa iesākto.
«Teterevu fonds turpina darbību piecās ilggadējās jomās – kultūrā, izglītībā, kopienu projektos, sociālā palīdzībā un rūpēs par dzīvniekiem,» PDz norādīja Vasiļjeva.
Pateicoties fonda atbalstam, turpinās pastāvēs tādi populāri projekti kā Teātris.zip LTV, Radio Mazā lasītava Latvijas radio, raidījums Ķepa uz sirds – TV un radio versijā, fonds turpinās sniegt atbalstu dzīvnieku patversmei Labas mājas un Dzīvnieku draugs Rīgā. 2020. gadā būs arī divi jaunumi – 2020. gada augustā tiks izveidots mākslas objekts Krodera ābele Valmierā, kā arī – 2020. gada beigās ar fonda atbalstu nāks klajā izdevuma par Rundāles pili noslēdzošā daļa.