• FOTO: Slavenības precas neparastās vietās. Pieredzē dalās mācītājs Baštiks

  Kāzas
  Lauma Lapsa
  10. jūnijs
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Ata Zviedra pasakainās kāzas Siguldā.
  Foto: No privātā arhīva
  Ata Zviedra pasakainās kāzas Siguldā.
  Sākoties vasarai, sarosījušies pāri, kuri gatavi šogad savas attiecības noformēt oficiāli. Viņu skaitā arī slavenības. Mācītājs Ainars Baštiks PDz atklāj, kādas ir neierastākās vietas, kurās viņam nācies laulāt.

  «Esmu vadījis kāzas baznīcās, muižās, pilīs, pļavās, pludmalē un pat mežā. Ja dzimšanas dienas svinības ir katru gadu, tad īstas kāzas gan ir tikai vienreiz mūžā, tāpēc šo notikumu ir vērts padarīt īpašāku,» ir pārliecināts mācītājs Ainars Baštiks.

   

  Kāzas mežā

  «Ja pāris grib laulāties mežā, vispirms jāpadomā, cik ērti būs nokļūt izvēlētajā vietā. Ļoti romantiski un skaisti ir tad, ja izdodas atrast koku aleju mežā, kuru var izrotāt ar dekorācijām,» stāsta mācītājs. Baštiks atklāj: ja laulības notiek mežā, bildes izdodas skaistas. Runājot par mīnusiem, viņš saka: «Mežā kāzu laikā lāčus vēl neesmu redzējis, bet odi gan ir traucējuši. Ieteicams apbruņoties ar pretodu līdzekļiem. Ir bijuši gadījumi, kad līgavai nolūst papēdis. Ir bijis gadījums, kad pasākuma rīkotāji aizmirsa laulības gredzenus. Es improvizēju – izlīdzējos ar gredzeniem, kurus uztapināju no smilgām,» smej Baštiks.

  Pirms diviem gadiem Spoguļklinšu pakājē Cēsīs gredzenus mija Prāta vētras mūziķis Māris Mihelsons un viņa mīļotā sieviete Laura. Kāzu vadītāja ampluā iejutās šovmenis Renārs Zeltiņš. Mihelsona kāzas apmeklēja vairākas slavenības: Renārs Kaupers, Jānis Jubalts, Aija Andrejeva, Jānis Aišpurs, Aija Auškāpa. Pērn septembrī Māris Mihelsons un viņa sieva Laura sagaidīja pasaulē nākam savu pirmo atvasi Adeli Mihelsoni. Mārim šis ir trešais bērns, no iepriekšējām attiecībām viņam ir divi, bet Laurai Adele ir pirmais bērniņš.

  Komponista Pētera Vaska mazmeita, aktrise Elīna Vaska-Botere, pēc piecu gadu ilgām attiecībām ar savu mīļoto vīrieti Reini Boteru 2022. gadā kāzas nosvinēja ar pikniku Ogres Zilo kalnu mežos. To, ka vēlas salaulāties, viņi izlēma vien trīs mēnešus pirms pašām kāzām. Abi vēlējās savā īpašajā dienā būt dabas ieskauti, tāpēc sarīkoja sirsnīgas kāzas mežā.

   

  Kāzas Siguldā

  «Daudzi pāri precas Siguldā, jo tā atrodas netālu no Rīgas un tur ir skaista daba. Iecienītas vietas ir Paradīzes kalns, Siguldas Jaunā pils, Krimuldas muiža un viesu nams Bēršas, kas atrodas Gaujas senlejā,» stāsta Ainars Baštiks.

  Ata Zviedra kāzas Siguldā.
  Ata Zviedra kāzas Siguldā.

  Grupas Flame&The Rolltones solista Ata Zviedra un viņa mīļotās sievietes Anetes laulību ceremonija 2019. gada vasarā notika Siguldā Paradīzes kalnā. Zviedris izvēlējās Paradīzes kalnu gan gleznainās dabas dēļ, gan arī tāpēc, ka tur ir ērti nokļūt. Pāris 2021. gadā kļuva par vecākiem meitai Norai.

   

  Kāzas pļavā

  Edgara Kaupera kāzas pļavā.
  Edgara Kaupera kāzas pļavā.

  Grupas Prāta vētra solista Renāra Kaupera dēls Edgars un grupas Carnival Youth ģitārists ar savu izredzēto Evu 2022. gada vasarā salaulājās skaistā pļavā, no kuras pavērās brīnišķīgs skats uz garām plūstošu upi. Pāri salaulāja dziedošais mācītājs Mārtiņš Burke-Burkevics.

   

  Kāzas ābeļdārzā

  Neparastu vietu, kur svinēt kāzas, izvēlējās grupas Papīra lidmašīnas solists Rihards Bērziņš. Viņš pērn septembrī savu mīļoto sievieti Keitu Rudzinsku apprecēja ābeļdārzā Burtnieki Babītē un sarīkoja kāzu svinības itāļu stilā – ar picu un saldējumu tortes vietā. Kāzās bija īpaši padomāts par bērniem, jo pāris bija pasūtījuši atrakciju – piepūšamo pili.

  Vairāk lasi un skati žurnālā Privātā Dzīve!

  • Vai aktrisei Agnesei Zeltiņai jaunas attiecības?
  • «Esmu izgājis cauri elles apļiem!» Jānis Āmanis atkal būs aktieris
  • Aivars Vilipsōns pirms 60. jubilejas piedzīvo smagas veselības problēmas
  • Ārgalis-Straumēns par dēla nāvi 32 gadu vecumā: «Krišjānis juta, ka aizies…»
  • Artūrs Skrastiņš atguvis sirdsdarbu; Simpsoni runās kā iepriekš
  • `Precas neparastās vietās – mācītājs Baštiks atklāj laulāšanas pieredzi
  Privātā Dzīve nr23/2024

   

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē