• Martā var jau sākt rosīties puķu dārzā!

  Darbi martā
  Ilma Nereta
  2. marts, 2022
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Pixabay
  Būdams pirmais pavasara mēnesis, marts lielo temperatūru svārstību dēļ mēdz izrādīties visai ekstremāls, jo sals ne vienu vien nakti var likt dzīvsudraba stabiņam noslīdēt zem nulles atzīmes, bet dienā saulīte spēj iesildīt gaisu pat līdz plus 15 grādiem un vairāk.
  • Ja zemi klāj sniegs, vari virs dobēm izkaisīt pelnus, lai regulētu skābumu augsnē. Sniegam pakāpeniski nokūstot, augsne no pelniem saņems daudzas vajadzīgās vielas.
  • Tiklīdz sniegs nokusis un virskārta apsusējusi, nogrāb pa ziemu sapūstās vecās lapas. Kaut rudenī aizvāktas, ik pavasari tās no jauna sarodas kā zālienā, tā dobēs.
  • Ja zeme atlaidusies, mēslo pavasara sīpolpuķes, tās mūs iepriecina visagrāk. Lai ziedēšana būtu ilgāka un krāšņāka, ieteicams sīpolpuķes palutināt ar kālija nitrāta šķīdumu (apmēram 4%), tas nostiprinās visas auga daļas, pēc 10–14 dienām atkārtoti mēslo ar kādu no kalcija mēslojumiem. Īsi pirms ziedēšanas ieteicams mēslot ar komplekso mēslojumu, kur slāpekļa, fosfora un kālija (NPK) attiecība ir 1–1–2. Šāds mēslojums ir piemērots ne tikai sīpolpuķēm, bet arī ziemcietēm.
  • Laiks apgriezt pa ziemu atstātās un rudenī nenogrieztās, sala pabojātās ziemcietes un citas sausās puķes, arī graudzāles, kas pa ziemu zaudējušas savu dekorativitāti. Dari to ar īpašu vērību, lai nenolauztu jaunos pavasara puķu asnus.
  Atraitnītes pacieš nelielu salu. Vari stādīt balkonkastēs!
  • Paaugstinoties āra temperatūrai, viegli uzirdini un pakāpeniski izlīdzini ziemas piesegumu, pārcilā uzklātos skujkoku zarus, atstājot tos čauganāk un retāk, tomēr pilnībā vēl augus neatsedz. Noņemto atstāj tuvumā, gadījumam, ja atgriežas bargāks sals.
  • Sevišķi uzmanīgi jāveic rušināšanas darbi, lai laikus pamanītu un nenodarītu pāri trauslajiem pavasara vēstnešiem, kas, nebaidīdamies aukstuma, drošsirdīgi dzen asnus un raisa savus pumpurus. Šīs sīciņās puķītes ir sniegpulkstenītes, erantes, vizbulītes, sniegarozes (ziemziedes), pavasara ciklamenas un vēl daudzas citas izcilas agrās ziedētājas.
  • Pieredzējuši dārzkopji labu dēstu izaudzēšanai līdz pat marta vidum iesaka sēt šādas viengadīgās puķes: asteres, lobēlijas, lauvmutītes, sudrablapu cinerārijas, rudbekijas, salvijas, puķzirnīšus, celozijas un citas.
  • 25. martā ir Māras diena, kas bagāta ar dažādiem tautas ticējumiem. Viens no tiem – ja Māras naktī nesalst, vairs nesals visu pavasari! Vēro dabu un tad salīdzini ar mūsu senču teikto.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē