• Vai uz kapiem drīkst iet ar suni? Vai suns var piedalīties saimnieka bērēs?

  Mājas mīlulis
  Zane Piļka- Karaļeviča
  22. marts
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: KELENY / Shutterstock
  Jautā lasītāja: «Pirms mēneša kapos uzkopu savu tuvinieku kapu kopiņas un redzēju, ka netālu notiek kādas bēres, uz kurām bija sapulcējies prāvs cilvēku bariņš. Pārsteidza, ka vienai no pavadītājām līdzi bija suns. Neliels, bet tomēr. Man nav nekas pret dzīvniekiem, taču vai kapsētās un baznīcās vispār drīkst ieiet kopā ar suni, lai arī cik audzināts un kopts viņš būtu?»

  Daudzi suņu saimnieki nevēlas šķirties no saviem četrkājainajiem draugiem ne uz minūti. Tomēr jāatceras, ka ieeja ar suni atļauta ne visur – pat ja tas ir vislabāk audzinātais suns pasaulē. Latvijā kapu teritorijā ieiet ar dzīvniekiem ir aizliegts. Šis likums neattiecas uz suņiem pavadoņiem – tie ir jāielaiž jebkurā vietā. Bet sunim jābūt labi audzinātam, lai netraucētu kapsētas mieru un citus apmeklētājus. Un, protams, ir nepieņemami vest suni uz kapsētu pastaigu nolūkos.

  Kāpēc nedrīkst suni vest uz kapsētu?

  • Pieklājības noteikumi un arī likumi aizliedz dzīvniekus ievest daudzās sabiedriskās vietās un iestādēs, piemēram, kinoteātros, baznīcās, teātros, tostarp arī kapsētās. Uz daudzu kapsētu vārtiem pat uzlīmēta piktogramma, kas norāda, ka ieeja ar suni ir aizliegta. 
  • Tā ir kādam dārgu un mīļu cilvēku atdusas vieta, tāpēc draiskulīgs un rejošs suns var izraisīt nepatīkamas emocijas citos apmeklētājos.
  • Suns var pēkšņi sākt rakt kādu kapu kopiņu, nokārtoties tai blakus vai, vēl ļaunāk, uz tās. 

  Vai uz bērēm var ņemt līdzi suni?

  Uz šo jautājumu nav iespējams viennozīmīgi atbildēt. Viss atkarīgs no konkrētās ģimenes tradīcijām un vietas, kur notiek atvadas. Baznīcās, krematorija atvadu zālēs vai kapličās, visticamāk, ar suni neviens jums neļaus ieiet. Taču, ja izvadīšana notiek aizgājēja mājās un radinieki suni uztver kā ģimenes locekli, kurš arī ir tiesīgs atvadīties, dzīvnieka klātbūtne ir pieņemama. Jāņem gan vērā, ka nekad nevar paredzēt, kā suns reaģēs viņam neierastā situācijā. Iespējams, izdzirdot mūziku, viņš sāks dziedāt līdzi. Tāpat izņēmums varētu būt situācija, ja aizgājējs izteicis vēlmi par mīluļa klātbūtni izvadīšanā. Pirms bēru ceremonijas gan šis aspekts jāizrunā ar mācītāju vai izvadītāju, lai nebūtu pārpratumu. 

   

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē