• Nenogriez visas peonijas! 6 ieteikumi par peoniju kopšanu ziedu laikā

  Dārza darbi
  Ievas Padomu Avīze
  Ievas Padomu Avīze
  7. jūnijs
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Besklubova Liubov / Shutterstock
  Peoniju ziedēšanas mirklis ir īss, bet krāšņš. Ja vēlies, tas būtu ilgāks un peoniju krūmi nākamgad priecētu ar vēl bagātīgāku ziedēšanu, ņem vērā šos padomus par peoniju kopšanu ziedu laikā un mirklīti pēc tā.
  1. Nevajadzētu no cera nogriezt vairāk par trešo daļu ziedu. Ja ir desmit ziedošu stublāju, negriez vairāk par trim četriem. Ja visus desmit ziedus nogriezīsi, nākamajā gadā to vietā uzziedēs tikai trīs. 
  2. Negriez peoniju līdz pašai zemei, bet gan atstājot trīs četras lapas. Katra palikusī lapa veicina labāku jauno dzinumu un sakņu veidošanos. 
  3. Jaunajām, modernajām šķirnēm katra stublāja galā veidojas pa vienam ziedam, bet vecajām uz viena kāta mēdz būt pat līdz pieciem ziedpumpuriem. Ja vēlies izcili lielus ziedus, tad, tiklīdz padusē pamani pumpuriņu, tas jākniebj nost, lai aug tikai centrālais zieds. Ja atstāsi visus pumpurus, ziedu laiks būs ilgāks.
  4. Ja nav nodoma iegūt sēklas, noziedējušos ziedus nogriez tieši zem galvas. 
  5. Nobirušās ziedlapas var palikt zem cera, bet tās, kas sabirušas uz lapām un stublājiem, gan jānovāc, lai nerosina puvi.
  6. Neaizmirsti savas peonijas arī tad, kad tās būs noziedējušas. Arī jūlijā un augustā tās nedrīkst ciest no mēslojuma un ūdens trūkuma, jo tieši tad veidojas jaunie nākamā gada dzinumi un arī ziedi. Īpaši jāparūpējas par nesen stādītajām, līdz 3–4 gadus vecajām peonijām. Tās noteikti jālaista – optimāli būtu to darīt reizi nedēļā pa 50 litriem ūdens uz ceru, lai ūdens iesūcas dziļi zemē. Jūlija beigās vajadzēs arī mēslot – ar mēslojumu, kurā maz slāpekļa, daudz fosfora un ļoti daudz kālija.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē