• Kas jāzina par jumta logiem ziemā?

  Māja
  Santa.lv
  Santa.lv
  13. janvāris, 2023
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Publicitātes foto
  Lai sniegotā ziemā, kuru pavada vairāki atkušņi, neveidotos ūdens noplūdes no logiem, tiem ir nepieciešama īpaša apkope, ievērojot vairākus priekšnoteikumus.

  Logu izvietojums un uzstādīšana

  Ne visās jumta vietās sniega sega veidojas vienādā biezumā, tādēļ pirms logu uzstādīšanas ir jāizvērtē, kur parasti veidojas lielākie sniega sablīvējumi. Logus nevajadzētu uzstādīt tieši pie skursteņa vai augšējām sijām. Tāpat svarīgi, lai logiem būtu laba siltuma izolācija.

  «Logu izvietojums un profesionāla to izbūve ir ļoti būtiski priekšnoteikumi, lai logi labi kalpotu un tiem būtu nepieciešama iespējami mazāka apkope. Tāpat jāatceras, ka uz lēzenākiem jumtiem parasti veidojas biezāka sniega sega nekā uz slīpākiem. Ja jumta logi tiks izvietoti viens zem otra, tad uz zemākā loga var veidoties lielāki sniega sanesumi un šis logs prasīs lielākas rūpes,» stāsta Velux ģenerāldirektors Baltijā Dmitrijs Astašonoks.

  Loga atbrīvošana no sniega

  Pēc sniega segas izveidošanās ir ieteicams logu iespējami drīz atbrīvot no sniega, īpaši, ja gaisa temperatūra svārstās ap 0ºC. Tāpat tas ir būtiski, ja jumtā vērojami siltuma zudumi, piemēram, gar skursteni vai caur pašu jumtu. Sniegam kūstot un sastopoties ar aukstākām virsmām, tas atkal sasalst. Līdz ar to pastāv risks, ka var veidoties ledus uz loga veramajām daļām, kas var izraisīt ūdens iesūkšanos starp loga rāmi un vērtni.

  “Brīžos, kad temperatūra svārstās ap 0ºC, ledus aizsprosti izveidojas ļoti ātri. Lai izvairītos no šādām problēmām, atbrīvojiet logu no sniega un ledus, lai ūdens vienmēr varētu notecēt no loga,” skaidro eksperts.

  Vēdināšana – atverot logu

  Ilgstošos aukstuma periodos ir ieteicams logu neturēt vēdināšanas režīmā, jo šādā veidā siltais gaiss izplūdīs no telpas, izkausēs sniegu virs loga un izkusušais sniegs sasals, apgrūtinot loga atvēršanu. Ja nepieciešama telpas vēdināšana, ieteicams atvērt visu logu, kas nodrošinās arī ātrāku un kvalitatīvāku gaisa apmaiņu. Arī gadījumos, kad uz jumta nav sniega, bet ārā ir auksts, turot logu vēdināšanas režīmā, var uzkrāties kondensāts un pilēt iekšā telpā. Arī rudenī un ziemā, kad laikapstākļi ir mainīgi, palielinās kondensāta risks.

  «Telpas ir jāvēdina, lai nodrošinātu svaigu gaisu, kas ir būtiski, lai mēs justos mundri un būtu veseli. Labākais veids kā to darīt – uz 10 minūtēm atvērt jumta logu un fasādes logu. Tā kā ziemā mēdz būt auksts, tad vēlams uz šo brīdi atstāt telpas. Vēdināšanu vajadzētu veikt vismaz divas reizes dienā,» iesaka D. Astašonoks.

  Tehniski uzlabojumi

  Ja sastopaties ar grūtībām apkopt jumta logus sniegotajā laikā, ir iespējami arī dažādi tehniski uzlabojumi. Piemēram, logus ar vienkameras stikla paketi var nomainīt uz logiem ar divkameru stikla paketi, jo tas samazinās siltuma zudumus un ledus uzkrāšanās risku. Ap logu var ierīkot arī apsildes kabeļus, kas atvieglos jumta logu apkopi ziemas laikā.

  Tāpat eksperts iesaka pārbaudīt, vai jumta konstrukcijā ir pareizi uzlikta jumta plēve, un vai jumta logs ir labi noizolēts. Vairums jumta segumu nenodrošina pietiekami ciešu izolāciju pret kūstoša sniega ūdeni. Svarīgi, lai siltuma izolācija ap logu būtu rūpīgi izveidota, tā izvairoties no aukstuma tiltu veidošanās. 

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē