• Jau piecus gadus strīdās par miljoniem. Maligina meitas joprojām nespēj vienoties par mantojumu

  Karjera un bizness
  Edgars Orlovs
  Edgars Orlovs
  9. decembris, 2022
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Valērijs Maligins
  Foto: F64
  Valērijs Maligins
  Šodien aprit pieci gadi, kopš savās mājās Jūrmalā mūžībā devās viens no bagātākajiem Latvijas cilvēkiem – farmācijas kompānijas «Olainfarm» lielākais akcionārs Valērijs Maligins, vēsta žurnāls «Privātā Dzīve».

  Pirms nāves Valērijs Maligins bija uzrakstījis testamentu, kurā gandrīz visu savu mantu, kas tolaik tika lēsta vismaz 70 miljonu eiro apmērā, viņš novēlēja trim meitām – Irinai Maliginai, Nikai Saveļjevai un vēl nepilngadīgajai Annai Emīlijai, kura dzimusi Valērija laulībā ar slavenā Latvijas hokejista Helmuta Baldera meitu Signi Balderi-Sildedzi.

  Turklāt Maligins bija noteicis, ka meitas piecus gadus nedrīkstēs atsavināt vai atdāvināt mantotās «Olainfarm» un šī zāļu ražotāja akcionāra «Olmafarm» kapitāldaļas. Maligina īpašumā tieši un pastarpināti caur «Olmafarm» bija nepilni 70% «Olainfarm» akciju. Tā kā sieva Elīna testamentā netika pieminēta, viņai kā neatraidāmai mantiniecei pienācās viena astotā daļa atstātās mantas, kura meitām bija Elīnai jāizmaksā naudā.

  Jau uzreiz pēc Valērija nāves sākās ģimenes sieviešu strīdi un ecēšanās, gan iesaistot policiju, gan advokātus.

  Turklāt tas viss notika gana publiski – ik pa laikam presē parādījās publikācijas, ka atkal sākušies konflikti, tika rakstīts, ka te visas trīs meitas nostājušās pret Elīnu Maliginu, te viena no meitām nostājas Elīnas pusē. Tikai pusgadu pēc miljonāra nāves tika panākta vienošanās starp meitām un Elīnu Maliginu par likumā noteiktu mantojuma daļas izmaksu aktrisei.

  Ko mantinieces tālāk darīs ar savām kapitāldaļām vienā no lielākajiem Latvijas farmācijas uzņēmumiem, rādīs laiks. Nu beidzas tēva noteiktais piecu gadu termiņš, kad mantinieces nedrīkstēja veikt darbības ar savu īpašumu.

  Šajos piecos gados ik pa laikam uzvirmoja runas, ka te viena meita, te otra un trešā jau it kā sākušas sarunas un pat devušas uzdevumus par iespējamu savu kapitāldaļu pārdošanu. Neoficiāli minēti arī dažādi uzņēmumi – gan vietējais, gan kāds no Čehijas, kuri no mantiniecēm grasījušies pirkt farmācijas kompānijas daļas, taču, tā kā oficiāli nekādi darījumi nav bijuši iespējami, uzņēmumā noteikšana joprojām ir Maligina meitām.

  Tas, ka viņas kopīgi spēs vienoties par tēva atstātā mantojuma pārvaldīšanu, gan tiek apšaubīts. Joprojām meitas nav spējušas vienoties pat par mantojuma sadali. Vēl pagājušajā nedēļā Rīgas apgabaltiesā nozīmēto sēžu sarakstā parādījās Nikas Saveļjevas un Irinas Maliginas vārds.

  Farmaceitisko izstrādājumu ražotāja «Olainfarm» koncernam tirgū klājas gana labi. Pēc «Firmas.lv» publiskotās informācijas apgrozījums pagājušajā gadā bija 137,7 miljoni eiro, kas ir par 12,8% vairāk nekā gadu iepriekš, vienlaikus koncerna peļņa pieauga par 34,1% un bija 12,7 miljoni eiro.

  Citas interesantas ziņas lasiet jaunākajā žurnāla «Privātā Dzīve» numurā!

  • «Viņš aizgāja piecās minūtēs…» Vāc naudu dziesminieka Haralda Sīmaņa bērēm.
  • Kādas dāvanas 85. jubilejā saņēma eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga? Vīrs sagādājis aizkustinošu pārsteigumu.
  • Raimonds Pauls, pašam nezinot, nonāk erotiskā izrādē.
  • Jaunā Saeima dzenā bumbu. Deputāts Vitenbergs: «Šis jau arī ir darbs!»
  • Pieci gadi pēc miljonāra Valērija Maligina nāves. Meitas beidzot var rīkoties ar mantojumu.  
  • Dziedātājas Gluzunovas vīrs atklāj piedzīvoto cietumā.
  Privātā Dzīve nr49

   

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē