• Dziedātājs Mārtiņš Kanters Jelgavā atver savu otro kafijas kiosku: Esmu ļoti saviļņots

  Karjera un bizness
  Anastasija Kuzminova
  19. jūnijs, 2021
  1 komentārs

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: F64
  Tieši pirms gada mūziķis uzsāka kafijas biznesu Olainē, un nu viņa gatavoto kafiju var nobaudīt arī Jelgavā.

  «Teikšu, kā ir – esmu ļoti saviļņots,» par to, ka nupat sācis darboties viņa jau otrais kafijas kiosks, saka dziedātājs Mārtiņš Kanters.

  «Tā bija veiksmīga apstākļu sakritība – mans draugs beķerejas īpašnieks pārvācās uz savas ražotnes telpām, un viņam atbrīvojās kiosks. Nolēmu – tas man jāņem un jāsāk darboties arī Jelgavā,» PDz stāsta viņš.

  Mūziķa kafijas bizness Kanerio sācies Olainē, kur Mārtiņš sākotnēji kafiju tirgoja tam pielāgotā zirgu piekabē. Savu biznesu Kanters apzināti uzsāka ārpus galvaspilsētas.

  «Rīga, manuprāt, ir gana pašpietiekama. Olainē šādu vietu nav daudz, tādēļ izvēlos tādu attīstības scenāriju. Tomēr uz Rīgu raugos ar cerībām – iespējams, man sanāks arī tur,» prāto viņš.

  Rosāmies aiz letes mūziķi var sastapt gan Olainē, gan Jelgavā.

  «Bieži cilvēki nāk satikt tieši mani, taču neesmu dzirdējis par vilšanos, ja tā nenotiek, jo mūsu darbinieki ir laipni,» saka viņš. Skolēnu vasaras brīvlaikā ģimenes biznesā iesaistījusies arī Mārtiņa sievas māsa un draugu atvase. «Tā ir patīkama sajūta, ka, attīstot savu ideju, dodu iespēju nopelnīt arī citiem,» priecājas Mārtiņš.

  Viņš neslēpj – uzsākot savu lietu, mainījušies priekšstati par uzņēmējdarbību.

  «Agrāk šķita, ka bizness ir garlaicīgs un stresa pilns, bet gada laikā esmu guvis no tā baudu. Izrādās, tas ir diezgan radošs, arvien uzzinu ko jaunu.» Mārtiņš novērojis – lai gan pētījumi liecina, ka Latvijā iecienītākā ir melnā kafija, viņa klienti biežāk izvēlas baltu. Turklāt mūsdienās kafijas dzērāji esot izvēlīgi. «Viņi spēj atšķirt kafijas kvalitāti, un tā ir noteicošā. Vairs nav tā – ka tik lētāka! Arī es ik pa laikam iedzeru sliktu kafiju, lai justu atšķirību. Degustēju to arī pie konkurentiem,» atzīstas Kanters.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  1 komentārs

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē