• Vakar Stradiņa slimnīcā nonācis diennaktī lielākais Covid-19 pacientu skaits šogad

  Sabiedrība
  Ziņu aģentūra LETA
  23. februāris, 2022
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Shutterstock
  Vakar Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā (PSKUS) ārstēšanos sāka 34 ar Covid-19 inficēti pacienti, kas ir lielākais pacientu skaits, kas šogad diennakts laikā nogādāts slimnīcā, aģentūrai LETA pavēstīja PSKUS Komunikācijas daļas vadītāja Janita Veinberga.

  Kopumā Stradiņa slimnīcā ārstējas 161 ar Covid-19 inficējies pacients, no kuriem 86 pacientiem Covid-19 ir konstatēts kā pamatdiagnoze. Vēl 75 pacientiem Covid-19 ir blakus diagnoze, kad cilvēks vērsies pēc palīdzības kāda veselības apdraudējuma dēļ, bet stacionēšanas laikā, veicot testu, tam atklāts pozitīvs Covid-19.

  «Tie pacienti, kuriem Covid-19 ir blakus diagnoze, nereti mēdz būt asimptomātiski – viņiem ir cita [veselības] vaina, un viņi pat nejūt, ka papildus ir Covid-19 infekcija. Tāpat Covid-19 kā blakus diagnoze var būt arī pacientiem, kuriem tas saasinājis kādas jau esošas hroniskas slimības,» informēja Veinberga.

  Ja cilvēka organisms tiek galā ar Covid-19, tad pacients var ārstēties slimnīcas nodaļās esošajās izolācijas palātās, atzīmēja slimnīcas pārstāve.

  «Katrā nodaļā ir atsevišķas izolācijas palātas tieši Covid-19 pozitīviem pacientiem. Būtībā, ja kādreiz deltas laikā mēs vērām vaļā nodaļas un pārprofilējām tās Covid-19 pacientiem, tad tagad jau var teikt, ka viņi ir pa visu slimnīcu,» stāstīja Veinberga.

  Starp izplatītākajiem simptomiem novērojams nogurums, nespēks, spēcīgas galvassāpes, temperatūra. Ja pacientam, kuram ir, piemēram, kādas hroniskas saslimšanas, ilgstoši nekrītas temperatūra, ir liels nespēks un apkārt nav cilvēku, kas varētu par viņu parūpēties, tad tiek organizēta vešana uz slimnīcu.

  Veinberga norādīja, ka pašlaik slimnīcā ir nedaudz samazinājies to stacionēto pacientu skaits, kuriem novēroti mazāki vai lielāki plaušu bojājumi, kas bija raksturīgi vīrusa deltas variantam. Tie pacienti nonāk intensīvās terapijas nodaļā.

  «Ja ar smagu slimības gaitu ārstējas gados jauns pacients, tad tam ir kāds cits papildu iemesls – cukura diabēts, liekais svars u.c. Pamatā smaga slimības gaita konstatēta seniora vecuma pacientiem. Pašlaik visvecākajam ir 85 gadi, jaunākajam ir 40 gadi, bet tur visticamāk ir hroniskas slimības vai arī tas ir dekompensēts pacients, kura organisma spēja ir stipri apdraudēta,» norādīja Veinberga.

  Vaicāta par saslimušo darbinieku skaitu, Veinberga informēja, ka pašlaik slimo 216 slimnīcas darbinieki, kas ir nedaudz mazāk nekā mēneša sākumā. Slimnīca spēj nodrošināt plānveida pakalpojumus, mainot darbinieku darba slodzes un māsu posteņu skaitu.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē