• Vai karš Ukrainā ietekmē gaisa kvalitāti?

  Karš
  Ievas Padomu Avīze
  Ievas Padomu Avīze
  20. septembris, 2023
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Unsplash
  Jau gandrīz pusotru gadu notiek karš Ukrainā, kur tiek izmantoti dažnedažādi ieroči, kas sprāgts un bombardē. Sakiet, kā tas ietekmē gaisa kvalitāti? Vai mēs arī gaisā izjūtam šo karu?

  «Ieroču, munīcijas un sprāgstvielu izmantošana Krievijas uzsāktajā karā pret Ukrainu neietekmē gaisa kvalitāti Latvijā,» atbildot uz lasītāja jautājumu, norāda Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra pārstāve Annelaine Indriksone.

  Ukrainā aktīvajās karadarbības zonās sprādzieni un bombardēšana noteikti rada gan paaugstinātu putekļu daļiņu daudzumu gaisā, gan trokšņa un augsnes piesārņojumu, taču nav informācijas, ka šis piesārņojums varētu kaut kādā mērā apdraudēt teritorijas tālu no tiešās karadarbības zonām, tostarp Latviju.

  Tomēr, kā atzīst speciāliste: «Ņemot vērā šīs tēmas aktualitāti, ir skaidrs, ka nepieciešami tālāki pētījumi, lai iegūtu padziļinātu un visaptverošu izpratni par militāru konfliktu ietekmi uz gaisa kvalitāti.»

  Projektu «Ziņas senioriem» finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par «Ziņas senioriem» saturu atbild Žurnāls Santa.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē