Santa.lv
  • 01.09.2025
  • Slepkavība, dzemdības un smilšu vētra… Amerikas vasaras festivāls «Burning Man» piedzīvo fiasko

    Estere Jansone
    Festivāls Burning Man
    Foto: Shutterstock
    Festivāls Burning Man
    Veselu nedēļu, no 24. augusta līdz 1. septembrim, Nevadas štata tuksnesī norisinājās mūzikas un mākslas festivāls. Tomēr, atšķirībā no citiem gadiem, šī gada «Burning Man» pasākuma notikumi jautru ballīti pārvērtuši īstā murgā.

    Svētdien, 31. augustā vietējās varas iestādes ziņo, ka festivālā asins peļķē tika atrasts vīrietis un patlaban notikušo izmeklē kā slepkavību. Peršingas apgabala šerifa biroja likumsargi svētdien ieradās festivāla vietā, Melnās klints tuksnesī un tur «atrada acīmredzami mirušu baltādainu pieaugušu vīrieti guļam uz zemes,» svētdien paziņojumā norādīja Peršingas apgabala šerifa birojs. Pēc policijas aplēsēm, slepkavība notikusi 30. augusta naktī. 

    Festivāla laikā nekavējoties tika sākta slepkavības izmeklēšana, kuras laikā tika nopratināti vairāki apmeklētāji un festivāla teritorijā policija norobežoja laukumu, kurā tika atrasts līķis un pagaidu nometni nodēvēja par «Melnās klints pilsētu». Šerifa birojs paziņoja, ka mirušā vīrieša identitāte aizvien nav zināma. Policija lēš, ka, visticamāk, šis ir «atsevišķs noziegums», tomēr Peršingas apgabala šerifa birojs aicina dalībniekus būt modriem un uzmanīties no «aizdomīgām personām».

    Oficiāli pasākums tiks noslēgts šodien, 1. septembrī, tādēļ tajā daļa apmeklētāju turpina ballēties. Festivāla organizētāji ziņo, ka šogad uz Burning Man festivālu bija ieradušies 102 000 apmeklētāju no 20 dažādām valstīm.

    Slepkavība festivāla laikā nav vienīgās šī gada festivāla Burning Man organizatoru raizes. Nedēļas vidū tuksnesi satricināja spēcīga smilšu vētra un lietavas, kuras iznīcināja daļu no festivāla dekorācijām un instalācijām.

     

    Savukārt 29. augustā pie festivāla pirmā palīdzības punkta vērsies kāds vīrietis, kura sieva kemperī  cīnās ar neciešamām vēdersāpēm. Apskatot apmeklētāju, ārstiem tapa skaidrs, ka sieviete sākusi dzemdēt un par gaidībām viņa nemaz nav zinājusi, jo pirms tam sievietei neesot bijuši nekādi simptomi, kas norādītu uz grūtniecību. «Ja es būtu zinājusi [par grūtniecību], šī būtu absolūti pēdējā vieta uz planētas, kur es būtu bijusi,» medijiem sacījusi jaunā māmiņa.

    Mazulīti 36 gadus vecā sieviete laidusi pasaulē savā kemperī. Los Angeles Times ziņo, ka dzemdību gaita noritējusi tik ātri, ka ārsts vēl bijis apakšbiksēs, kad atsteidzies aprūpēt māti un jaundzimušo meitenīti. Pēcāk māte ar bērnu nogādāta tuvējā slimnīcā.

     

    Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit

    Veselība

    Vairāk

    Receptes

    Vairāk

    Personības

    Vairāk

    Skaistums un mode

    Vairāk

    Bērni

    Vairāk

    Māja un dārzs

    Vairāk

    Izklaide

    Vairāk

    Labākai dzīvei

    Vairāk

    Aktuāli

    Vairāk