• Šobrīd

  weather img

  Rīga +20°C Skaidrs, Z vējš, 4.63 m/s

  Pieprasa steidzami mainīt pneimokoku vakcīnu

  Ziņas senioriem
  Ievas Padomu Avīze
  Ievas Padomu Avīze
  27. marts
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Shutterstock
  Pieprasa mainīt pneimokoku vakcīnu Imunizācijas valsts padomes (IVP) pieprasījusi steidzami mainīt pašlaik Latvijā lietoto vakcīna pret pneimokoku, jo tā nesniedz maksimāli pieejamo aizsardzību pret pneimokoku infekciju. «Rezultātā pneimokoku dēļ šobrīd smagi slimo un pat mirst gan vakcinēti bērni, gan pensijas vecuma cilvēki, kas ir galvenās pneimokoku infekcijas apdraudētās sabiedrības grupas,» uzsver IVP vadītāja, profesore Dace Zavadska.

  Pneimokoku vakcīna Latvijas vakcinācijas kalendārā ir iekļauta kopš 2010. gada, jo pneimokoku infekcijai ir augsti saslimstības un mirstības rādītāji, turklāt slimība ir ne vien grūti atpazīstama, bet arī ārstējama.

  Pēdējos gados tiek izmantota 10-valentā vakcīna, tomēr IVP jau vairākkārt ir aicinājusi Veselības ministriju sadarbībā ar Nacionālo veselības dienestu steidzami mainīt pašlaik lietoto vakcīnu pret tādu pneimokoku infekcijas vakcīnu, kas nodrošina plašāku aizsardzību. Slimību profilakses un kontroles centra dati liecina: šobrīd Latvijā strauji izplatās tādi pneimokoku serotipi, pret kuriem 10-valentā vakcīna nesniedz aizsardzību. Proti, kopš 2012. gada gandrīz trešdaļu invazīvās pneimokoku saslimšanas gadījumu ir ierosinājuši tieši 19A un 3. serotips, pret kuriem 10-valentā vakcīna aizsardzību nenodrošina.

  Projektu «Ziņas senioriem» finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par «Ziņas senioriem» saturu atbild «Žurnāls Santa».

  Ziņas senioriem

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.
   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+