Rūta Dvinska: Viņš padarīja mani tikai mazāku un mazāku

Tāda viņa sēž iepretim un smaida – kā pati vasara, zaļi raibā plandošā bikškostīmā un zaļos zābaciņos, Laudera un Brožes gredzeniem pirkstos, zaļa nagu laka. Žurnāliste, TV3 laika ziņu meitene, pārvērtību raidījuma Kas dārzā? vadītāja Rūta Dvinska. «Tikko izlēcu no gumijniekiem, biju dārza raidījuma filmēšanā Mārupē, Ropažos. Sapratu, ka tagad man vajag citu sajūtu, lai runātu ar tevi.» Mums ir atklāta saruna par normālības terapiju, pagātnes rētām un mīlestību.
Ineta Meimane
Ineta Meimane
Foto: Aiga Rēdmane. Stils: Laila Trilopa

Viņš padarīja mani tikai mazāku un mazāku, pa pilieniņam, pa pilieniņam, līdz kādā brīdī sapratu – mani negrib.

– Pirms pusgada tu vadīji raidījumu Māmiņu klubs. Nu jau pavisam cita dzīve… 
– Divarpus gadu svētdienu rītos ēterā teicu: «Labrīt Māmiņu klubā!» Un es noguru, apnika, likās, ka tomēr spēju vairāk. Atgriezos TV3 Ziņu dienestā. Daudzi tad teica: «Rūta, tas ir solis atpakaļ – TIKAI laika ziņas… Iepriekš intervēji cilvēkus…» Tas bija janvārī. Un šobrīd? Televīzijā vadu Kas dārzā?, radio – Dārza štelles. Ir arī pamatdarbs – laika ziņas vakaros. Mana ikdiena ir tik piepildīta! Turklāt pēc pandēmijas atgriežas pasākumi, man daži arī jāvada – feins papildu darbs, piemēram, ar kolēģi Oskaru Leperu vadījām Zemes dienai veltītu raidījumu. Lūk, kāpēc mainīju mediju!

– Vēl tev ir podkāsts jeb raidieraksts Funktieris. Sarunājies ar cilvēkiem, kas tevi interesē, atļaujies būt patiesāka nekā citās savās sabiedriskajās izpausmēs. Kāpēc vajadzēja arī to?
– Gribējās rīkoties, lai attaisnotu dzīvošanu. Ir cilvēki, kas prot adīt, operēt sirdi vai ko citu ar savām rokām, – es protu sarunāties. Sāku pirms gada, savā dzimšanas dienā, 8. martā. Ja kādam noder, lūdzu, ņemiet, klausieties! Šobrīd gan Funktieri esmu nolikusi pauzē. Sākoties karam, vairs nespēju nerunāt par karu un arī pati negribu klausīties neko citu. Kara pirmajā dienā, 24. februārī, no rīta braucām uz Kaspara vecmammas Broņas bērēm Latgalē. Braucām trīs stundas un visu ceļu klausījāmies Latvijas Radio. Vēl vecmammas zaudējums. Viss kopā tik emocionāli. Zinu daudz ieteikumu, kā sevi pasargāt, lai neizdegtu, taču es sevi nesaudzēju. Esmu redzējusi katru fotogrāfiju, katru bildi, lai cik tā būtu šausminoša. Sevī krāmēju, krāmēju un krāmēju. Kolēģe Kristīne Garklāva teic, ka atpūtīsies kaut kad vēlāk. Tāpat arī par sevi domāju: saudzēšu sevi vēlāk. 

– Par laimi, esi aizņemta Kas dārzā? Un Star FM ēterā rubrikā Dārza štelles
– Abi ir ļoti priecīgi projekti – nomierina.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Vienreizējs maksājums

Abonēt
Oriģināls saturs katru dienu

3,49 €/4 nedēļas

Automātiskais maksājums ik pēc 28 dienām

Abonēt
2 ORĢINĀLRAKSTI DIENĀ 365 DIENAS GADĀ

26,99 €/1 gads

Automātiskais maksājums ik pēc 365 dienām

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+