Rūta Dvinska: Sapratu, ka es to visu vairs negribu

Kad televīzijas kamerās iedegas sarkanā lampiņa, RŪTA DVINSKA sevī ieslēdz pavisam citas kvalitātes – ko tādu, kas citos apstākļos paliktu mierīgi snaužam. Kopš gadumijas Rūta skatītājiem TV3 kanālā vēstī laika prognozi – te ietinusies milzu šallē pie jūras, te brienot ledainā ezerā. Par nepieciešamību pēc pārmaiņām dzīvē Rūta saka – bailes no tā, ka dzīvē nekas nemainīsies, var būt lielāks dzinulis par bailēm kaut ko mainīt!
Gundega Gauja
Gundega Gauja
Foto: Liene Pētersone. Stils: Agija Vismane

Pieturzīmes

•  32 gadi.
•  TV3 Laika ziņu vadītāja.
•  Iepriekš vadīja TV raidījumu Māmiņu klubs.
•  Strādājusi LNT raidījumos 900 sekundes, LNT Brokastis, TV projektos Labvakar, Latvija; Tautas balss un citos.
•  Instagram ir 27 000 sekotāju.
•  Veido savu raidierakstu Funktieris.
•  Precējusies ar TV3 Sporta ziņu vadītāju Kasparu Dvinski.
•  Mamma Grietai (4) un Dorai (2).
•  Aizraujas ar ziemas peldēšanu.

Man pašai visbiedējošākais šķiet, ja bērns aizrijas, tad arī man vairs nedarbojas tas loģikas mehānisms.

– Nesen tu, televīzijā stāstot par kārtējo laika prognozi, peldkostīmā bridi ledainā ūdenī, taču tev nebija ne zilu lūpu, ne trīcošas balss. Runāji kā siltā istabā pie kamīna. Radās jautājums – tu kaut kā apej fizikas likumus?
– Man šo pašu pēc tam vaicāja arī kolēģi – kā? Tajā vakarā bijām ar vīru restorānā, un pēkšņi es skatos – telefons sāk mirgot kā traks. Sapratu – šī epizode tikko bijusi ēterā. Ledainajā ūdenī man bija viegli ieiet tāpēc, ka tobrīd domāju nevis par aukstumu, bet par ziņām un savu sakāmo. Ziemā vismaz reizi nedēļā cenšos ieiet ūdenī, bet kādu mēnesi nebiju to darījusi. Todien es vienkārši sakoncentrējos uz televīzijas darbu. 

– Tas nozīmē – ieiet ūdenī un norunāt vienā piegājienā?
– Protams, tikai vienreiz! Ja es būtu kaut ko samudrījusi savā sakāmajā, tad tajos mīnus cik tur grādos slapjā peldkostīmā, protams, nebūtu gājusi ledainajā ūdenī vēlreiz. Man bija, kā saka, one shot only! Bet tā jau arī tiešraidē ir vienmēr. Ikdienas laika ziņās tiešraidē studijā mums nav špikermašīnas. Iepriekš savācu informāciju, sagatavoju un runāju no galvas. Bet vispār ir tā, ka es nemaz īsti nezinu, kas notiek ar mani brīžos, kad ieslēdzas kameras! Ikdienā neesmu pats azartiskākais cilvēks, mana atpūta un izklaides brīvdienās ir kaut kas ļoti mierīgs, bet darbā, īpaši tādos aktīvākos TV projektos kā, piemēram, savulaik LNT Brokastis ir tā – līdzko kamerai iedegas sarkanā lampiņa, parādās kaut kāda cita mana šķautne. Es sakoncentrējos uz tagad

– Tu spēj ātri sagrupēties?
– Jā, ļoti. Es to varu labi izdarīt arī krīzes situācijās – tādās, kad ir jau tāds bīstams piesitiens. SOS brīžos spēju ļoti, ļoti sakoncentrēties.
Varu izstāstīt smieklīgu gadījumu, kas varēja beigties nepavisam ne smieklīgi. Ar draudzeni bijām slēpot Austrijas Alpos un kādā dienā izlēmām lejā nevis noslēpot, bet nobraukt ar pacēlāju.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Vienreizējs maksājums

Abonēt
Oriģināls saturs katru dienu

3,49 €/4 nedēļas

Automātiskais maksājums ik pēc 28 dienām

Abonēt
2 ORĢINĀLRAKSTI DIENĀ 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/1 gads

Automātiskais maksājums ik pēc 365 dienām

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+