• Mūžībā aizgājis Latvijas būvniecības celmlauzis Jānis Lancers

  Slavenības
  Santa.lv
  Santa.lv
  12. jūnijs, 2020
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: LBS
  Mūžībā devies Latvijas Būvinženieru savienības biedrs, IV šķiras Atzinības krusta virsnieks Jānis Lancers, liecina Latvijas Būvinženieru savienības publiskotā informācija.

  Lancers dzimis 1933.gadā un būvniecībā strādāja vairāk nekā 50 gadu. 

  «Jānis Lancers bija viens no tiem, kas dibināja Latvijas Būvnieku asociāciju. Viņš bija pirmais tās prezidents. Vēlāk viņš pievērsās uzņēmējdarbībai firmā PBLC. Jānim Lanceram vienmēr bijuši svarīgi ne tikai firmas panākumi, bet visas valsts būvniecības sasniegumi.

  Par Latvijas Būvinženieru savienības biedru, IV šķiras Atzinības krusta virsnieku Jāni Lanceru 2012. gadā iznāca grāmata Tautsaimnieks. 2013. gadā viņš kļuva Būvindustrijas lielās balvas laureāts un no toreizējā valsts prezidenta Andra Bērziņa rokām saņēma valstī augstāko nozares apbalvojumu – Pamatakmeni par mūža ieguldījumu būvindustrijā.,» teikts Latvijas Būvinženieru savienības paziņojumā mājaslapā.

  Kopš 2013.gada Lancers strādāja pie satura veidošana un atbalstītāju meklēšanas jaunai grāmatai, jo vēlējās radīt sava veida enciklopēdiju par būvniecības vēsturi. Pēc pieciem gadiem iznāca grāmata Latvijas būvniecība 1918.-2018. Trijos sējumos apkopota informācija par vairāk nekā 400 būvēm un apmēram 1200 biogrāfisku aprakstu par ievērojamākajiem būvinženieriem, arhitektiem, būvmateriālu tehnologiem un viņu ieguldījumu.

  Atvadīšanās no Lancera notiks Umurgas kapu kapličā 16.jūnijā plkst.13.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē