• FOTO: Kāpēc pēkšņi izjuka Ilvesu laulība, un cik bagāti viņi ir?

  Slavenības
  Marta Kalniņa
  22. decembris, 2023
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Ieva Ilvesa un Tomass Hendriks Ilvess
  Foto: F64
  Ieva Ilvesa un Tomass Hendriks Ilvess
  Ziņa, ka izjukusi bijušā Igaunijas prezidenta un latvietes, kiberdrošības speciālistes Ievas Ilvesas laulība, bija visnotaļ negaidīta. Abus vienoja gan kopējs bērns, gan kopējs bizness. Kas īsti notika, un vai tiks dalīta manta?

   Ieva Ilvesa un Tomass Hendriks Ilvess 2. janvārī būtu atzīmējuši kāzu astoto gadadienu, bet jau tūlīt, 26. decembrī, bijušais Igaunijas galva svinēs 70. jubileju. Taču svētku noskaņojuma vietā ir rūgtums, jo nu katrs ies savu ceļu. Savā paziņojumā par Ilvesu laulības izjukšanu Ieva lika nojaust, ka tāds bijis viņas vīra un jaunākā dēla tēva lēmums.

  Tāpēc politiskajās aprindās jau izskan runas – iespējams, vēsture atkārtojas. Šī bija Ilvesa trešā laulība, un, tiklīdz izjukušas iepriekšējās divas, Ilvess steidzis precēties atkal.  Viņa pirmā laulība bija Amerikā, kur viņš 1981. gadā apņēma par sievu psiholoģi Mēriju Balloku.. Viņi izšķīrās 2004. gadā, un tūdaļ Ilvess jau veda pie altāra nākamo sievu Evelīnu. Arī latvieti Ievu 2016. gadā viņš apprecēja vien dažus mēnešus pēc šķiršanās no Evelīnas.

  Šogad Igaunijas medijs «Ärileht» vēstīja, ka konsultāciju uzņēmumam, «Ilves Consulting Group OÜ», kuru nodibinājuši laulātie – bijušais Igaunijas prezidents Tomass Hendriks Ilvess un viņa sieva Ieva Ilvess – pērn bijis veiksmes gads. Apgrozījums un peļņa, salīdzinājumā ar pērno gadu esot pat divkāršojusies.

  Ilvesu konsultāciju uzņēmuma tīrā peļņa bijusi gandrīz 250 000.

  Lielāko daļu ienākumu veido pakalpojumi, kas sniegti Eiropas savienības valstīm, savukārt no Igaunijas ienākumu neesot bijis. Gandrīz 30 000 ienākuši arī no Omānas, vairāk nekā 46 tūkstoši – no Lielbritānijas, 15 000 eiro – no ASV un tikpat no Singapūras. Par 454 eiro sniegtas konsultācijas Brazīlijā. Uzņēmumu Ilvesi dibināja neilgi pēc kāzām – pirms gandrīz astoņiem gadiem, un citu algotu darbinieku uzņēmumā neesot.

  Ilvesu stāsts bija romantisks un skaists

  Ieva Ilvesa šobrīd lielākoties uzturas Kijivā Ukrainā, kur darbojas kā digitālās politikas un kiberdrošības eksperte. Ilvesas pēdējā Valsts amatpersonas deklarācijā, kas iesniegta šā gada pavasarī, minēts, ka viņai pieder dzīvoklis Limbažos, kā arī dzīvoklis un zeme Salacgrīvā. Ilvesas īpašumā ir arī dzīvoklis Kazbegi Gruzijā. Tāpat arī divas vieglās automašīnas. Pavasarī viņa deklarēja 15 000 eiro skaidras naudas uzkrājumus un 20 000 eiro bezskaidras naudas uzkrājumus bankā Igaunijā. Viņas parādsaistības tobrīd bija 58 000 eiro. Deklarācijā arī minēts, ka

  Ilvesa saskaņā ar Igaunijas likumdošanu kā bijušā valsts prezidenta dzīvesbiedre saņem ikmēneša sociālo pabalstu,

  kura lielums netika norādīts.

  Tomasam Hendrikam Ilvesam patīk dzīvot ar glanci. Pēc tam, kad bija beigušās viņa prezidenta pilnvaras, Igaunijā pat izcēlās skandāls Ilvesa šikā dzīvesveida dēļ. Tika publiskoti viņa pirkumi, kurus nez kāpēc apmaksājusi valsts. Tēriņos tika iekļautas Ilvesa gastronomiskās izvirtības – austeru bāru apmeklējumi Ņujorkā, vakariņas greznākajā restorānā Dubaijā, vīna darītavu apmeklējumi… Turklāt viņš neskopojies ar dzeramnaudām uz Igaunijas rēķina. Savukārt, esot vizītē Rumānijā, viņš uz valsts rēķina izbaudīja spa procedūras. Ar prezidenta kredītkarti viņš pamanījies norēķināties arī «Versace», «Calvin Klein» un citos veikalos.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē