Santa.lv
  • «Ne reizi nav apgāzis eglīti» – Ko Kristīne Spure vēl atklāj par savu kaķi viņa dzimšanas dienā?

  • SAGLABĀ RAKSTU
    13.09.2025
  • Santa.lv
    Santa.lv
    Redakcija
    Foto: Publicitātes foto
    Cilvēkam vajag dzīvniekdraugu — ne tikai suni, kā reiz teikusi rakstniece Regīna Ezera. To spilgti pierāda tulkotājas Kristīnes Spures stāsts par īpašu kaķi vārdā Harijs Poters.

    «Cilvēkam vajag suni,» reiz rakstīja Regīna Ezera. Bet varbūt patiesībā cilvēkam vajag dzīvniekdraugu — tādu, kas māk būt blakus arī klusumā, ar skatienu vai klusu ņaudienu. Kristīne Spure jau desmit gadus dzīvo kopā ar Kornvolas reksu Hariju Poteru, kaķi, kurš ne tikai ieguvis literāru vārdu, bet arī atstājis dziļu nospiedumu savas saimnieces ikdienā.

    Harijs ir bijis klātesošs trīs dzīvokļu maiņās un divās pilsētās, viņš ir «līdzautors» diviem grāmatu tulkojumiem un liecinieks smiekliem un asarām visam pa vidu. Viņš nekad nav apgāzis Ziemassvētku egli un tikai vienu reizi (tā vismaz tiek uzskatīts) saplēsis puķu podu — patiesībā, diezgan labs rekords jebkuram kaķim.

    Kaķis ļaujas bužināšanai tikai no saviem cilvēkiem, bet pēc tam zin, kā nospraust robežas. Viņam patīk gulēt zem divām segām, uz galvas vai tieši vidū starp Kristīni un  Mārtiņu, arī tad, ja viņi atrodas dažādās istabās.

    Un, protams, Harijam ir savi niķi un iegribas. Ja suns var priecāties par tenisa bumbiņu, tad Harija mīļākā rotaļlieta ir «Staburadzes» kūkas aukliņa. Nevis torte, bet tieši aukliņa no tortes!

    Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit

    Ievas Receptes

    Vairāk