• Kā pavasarī sagatavot siltumnīcu jaunajai sezonai?

  Dārzs
  Lauma Lūse-Kreicberga
  17. aprīlis
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Georgina198 / Shutterstock
  Pavasara darbi siltumnīcā būs atkarīgi no tā, vai rudenī tika paveikts mājasdarbs. Ja siltumnīca ir izvākta no vecajiem striķiem un kārtīgi izmazgāta, tad var mierīgu sirdi jau domāt par sēšanas darbiem. Bet, ja ne – laiks ķerties pie darba!

  Konsultē profesionāla dārzniece, pasniedzēja un zemnieku saimniecības Dzērves saimniece Maruta Kaminska.

  • Ja iepriekšējā sezonā siltumnīcu iemītniekiem – tomātiem, gurķiem un citiem skaistuļiem – nav uzklupuši kaitēkļi un dažādas slimības, tad var nomazgāt siltumnīcas stiklus (plēvi) un konstrukcijas, nosmidzinot tās kārtīgi ar sodas ūdeni (1 ēdamkarote sodas uz 10 litriem ūdens) un pēc pārdesmit minūtēm kārtīgi noskalojot ar ūdens šalti.
  • Ja siltumnīcā viesojušies nelūgtie ciemiņi, tādi kā tīklērces, baltblusiņas un dažādas infekcijas, tad zini – tie prom nav aizgājuši un pēc ziemas ir gatavi ballēties tālāk, tāpēc siltumnīca pirms jaunās sezonas ir kārtīgi jānodezinficē ar sēru. 
  • Pirms tam gan vēlams siltumnīcu nomazgāt, un, ja vien ziemā to neviens nav aplaimojis ar sniega masu, arī kārtīgi salaistīt, jo augsne ir izžuvusi.
  • Siltumnīcas dezinficēšana ar sēru. Vienkāršākā metode ir uz metāla plāksnes uzlikt degošas grila ogles, virs tām uzlikt vēl vienu skārda plāksni (vai vecu metāla pannu), uz tās uzbērt sēru (to var iegādāties dārzkopības preču veikalos) un aizdedzināt, pašam doties prom, aiztaisīt siltumnīcas durvis un atgriezties nākamajā dienā. Ir tikai viens bet – brīdī, kad siltumnīcā kūp sērs, tur nekas nedrīkt augt. Pēc tam, lūdzu, var jau sēt pirmos zaļumus! 
   Raksts no žurnāla Lauku Māja arhīva

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē