• 10 veidi, kā cīnīties pret skudrām

  Dārzs
  Ievas Padomu Avīze
  Ievas Padomu Avīze
  10. aprīlis
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Jamesbin / Shutterstock
  Skudru kaitējumu dārzam nevajadzētu pārspīlēt – neko ļoti ļaunu tās nenodara, turklāt palīdz cīņā pret vairākiem kaitēkļiem. Skudru daudzums jāizvērtē un cīņa jāsāk tikai tad, ja to ir tik ļoti daudz, ka patiešām sāk traucēt.

  1. Regulāri rušini augsni

  Rušini, uzroc un izjauc skudru takas dārzā. Līdz skudras sapratīs, ka labāk pārcelties uz dzīvi kādā mierīgākā vietā.

  2. Baidi prom ar skudrām netīkamu aromātu

  Skudrām labāk patīk vietas, kur nekas nesmaržo. Skudru ceļā var mēģināt likt kanēli, ķiplokus, pētersīļus, tomātu lapas, kliņģerīšu, biškrēsliņu ziedus, arī citronu un apelsīnu mizas.

  3. Regulāri laisti

  Skudrām ļoti nepatīk mitrums. Tieši tādēļ – meklējot siltumu un glābiņu no lietus, skudras mēdz ieperināties siltumnīcās, lecektīs, starp celiņu flīzēm, kur var paslēpties no mitruma.

  4. Pārcel uz citu dzīvesvietu

  Ja dārzā iekārtots skudrupūznis, vari to ar lāpstu iecilāt kādā traukā vai ķerrā, un uz mežu prom. Tu vari savilināt skudras vienkopus, noliekot to ceļā otrādi apgāztu puķupodu. Skudrām tā noteikti šķitīs droša vietiņa, un tu tās notversi, lai aizvestu uz mežu. Šis ir dabai draudzīgākais paņēmiens.

  5. Uzber pelnus

  Ja tev pieejami pelni, atroc pūzni, ber pelnus un apmaisi tos ar satrauktajām skudrām un to kūniņām. Var gadīties, ka šī procedūra jāatkārto vairākkārt.

  6. Kaisi sāli vai sodu

  Skudru ceļos var pakaisīt sāli vai sodu, tā var padzīt skudras gan no dārza, gan arī no istabas, ja tās tur ielavījušās. Tomēr to var darīt vien tad, ja mājās nav dzīvnieku, kam sāls var apskādēt ķepiņas, savukārt dārzā sāls un soda kaitēs augiem. 

  7. Salej ejās eļļu

  Nolīdzini pūzni ar grābekli un laikā, kad skudras atjauno ejas, salej tur augu eļļu. Tomēr jāņem vērā, ka eļļa piesārņo augsni un atstāj pēdas uz bruģa, turklāt šis paņēmiens ir mokošs skudrām.

  8. Pievilini ar saldumiem

  Ja gribi vienkopus savākt iespējami vairāk skudru, izliec tām kādu saldu ēsmu – ievārījumu, medu šķīvītī, kūstošu konfekti –, un drīz vien ap šo cienasta galdu būs sapulcējušās svinētājas. Tad vari tās aiznest uz citu vietu.

  9. Piedāvā apēst ko skudrām kaitīgu

  Piemēram, raugu vienādās daļās sajauc ar cukuru, ievārījumu vai medu, kas pievilina skudras. Raugs skudrās uzrūgst, un kukainis pagalam ir. Šādi gan netīšām iespējams atbrīvoties arī no bitēm un citiem vērtīgajiem kukaiņiem, kas apputeksnē dārzu.

  10. Izmanto ķīmiskos apkarošanas līdzekļus

  Skudru un citu rāpojošo insektu aerosolveida iznīcināšanas līdzekļi dārzam nederēs, bet augu aizsardzības līdzekļu tirgošanas vietās var iegādāties dažādus skudru apkarošanas līdzekļus – pulverus, skudru mājiņas, želejas –, kas parasti satur ķīmiskas vielas: fipronilu, spinosadu, permetrīnu. Skudras paņem kripatu saindētās barības, aiznes citām skudrām un pagalam ir. Jāuzmanās, lai indei nepiekļūtu bērni, mājdzīvnieki un savvaļas dzīvnieki. 

   

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē