• Rasnačs atkal brīvs – šķirta eksministra ceturtā laulība

  Attiecības
  Edgars Orlovs
  Edgars Orlovs
  23. decembris, 2021
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Dzintars un Alda gredzenus mija kalnos Gruzijā
  Foto: F64
  Dzintars un Alda gredzenus mija kalnos Gruzijā
  «Es vairs ne ar vienu nerunāju,» PDz paziņo bijušais tieslietu ministrs, kurš pirms kāda laika šķīris laulību ar tagadējo Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas priekšsēdētāju.

  Kāzas svinēja Gruzijā

  Bijušā tieslietu ministra Dzintara Rasnača politiskie domubiedri saka – jau ilgāku laiku eksministrs teju pavisam sarāvis saites ar galvaspilsētu un pārcēlies uz dzīvi laukos Trikātas pagastā. Ik pa laikam gan painteresējoties, vai Rīgā nevar dabūt kādu piemērotu darbu, bet līdz šim nekas politiski nozīmīgs galvaspilsētā neatrodoties.

  Izrādās, pēc tam, kad Rasnačs zaudēja ministra amatu, pajukusi arī viņa ģimenes dzīve. Tagad Dzintars atkal esot no attiecībām brīvs vīrietis – šķirta jau ceturtā laulība. Ar toreizējo Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretāra vietnieci vides aizsardzības jautājumos Aldu Ozolu Rasnačs gredzenus mija 2016. gada 14. augustā. Tas notika ļoti romantiski – Gruzijā kalnos Gergetijā. Vaicāts, kāpēc par kāzu vietu izvēlējies Gruziju, ministrs tolaik smēja: «Bēgām no preses!» Viņš atzina, ka šajā svarīgajā ceļojumā abus pavadījis vien šoferis, gids, fotogrāfs un liecinieks vienā personā – vīrs vārdā Karens.

  «Gruzijā ir jauki, skaisti cilvēki. Gribējām būt kopā tajā vidē, kalnos, cilvēkos. Tas bija mūsu pirmais īstais ceļojums, lai gan bijām pazīstami ilgāku laiku, ceļojumā viens otru iepazinām vēl labāk. Gruzijā varējām daudz ko pārvērtēt, pārdomāt, no cita skatpunkta paraudzīties viens uz otru, iepazīt citas rakstura šķautnes, esot prom no ikdienas stresa un steigas,» toreiz atzina laimīgā sieva.

  Sievu sauca par ezi, pats bija lācītis

  Pēc laulībām, stāstot par attiecībām ar 16 gadus par sevi jaunāku sievu, Dzintars lepojās – kopā ar Aldu mēdz skriet, braukt ar riteņiem, arī slēpot. Viņu iemīļotākā rudens izklaide bija sēņošana.

  «Kad esam mežā, Alda ir ezītis miglā un es esmu lācītis, kas viņu gaida un sauc: «Ū-ū, ezi!», gluži kā multfilmā Ezītis miglā, pauda Dzintars, bet Alda piebilda: «Es pāris reižu mēģināju spiningot, dažas zivis noķēru, bet mani tas neaizrauj. Labāk sēžu laivā un lasu grāmatu.» Rasnačs, kuram allaž ir paticis fotografēt un fotografēties, bieži dalījās ar sadzīviskām ainiņām no savas dzīves, taču beidzamajos gados šajās bildēs Alda vairs neparādījās. Arī saviesīgajos pasākumos ārpus pilsētas viņš manīts ierodamies viens.

  Palicis bez ieņēmumiem un ar lieliem parādiem

  Kā tagad PDz atzīst Alda Ozola – laulība ar Rasnaču esot šķirta jau pērn martā. «Tā ir noticis, ka šo lietu prese palaida garām. Šķīrāmies, vienojoties, kas kuram paliek. Cik zinu, viņš dzīvo laukos,» par bijušo laulāto sacīja viņa.

  Pērn janvāra beigās PDz jau vēstīja, ka trīsarpus gadu pēc kāzām Dzintars un Alda noslēguši laulības līgumu par visas mantas šķirtību. Arī toreiz bijušais ministrs izvēlējās šo faktu nekomentēt.

  Dzintars Rasnačs pēdējo valsts amatpersonas deklarāciju iesniedzis šā gada aprīlī, un tā ir par otro gadu pēc tam, kad viņš beidza pildīt ministra pienākumus. Tajā norādīts – viņam pieder dzīvoklis Rīgā un kopīpašums Trikātas pagastā. Rasnačs deklarācijā uzrādījis 2005. gada ražojuma vieglo automašīnu Honda un airu laivu. Ienākumus pārskata periodā viņš nav guvis, veicis dzīvokļa dāvinājuma darījumu, kura vērtībai bija vairāk nekā 11 tūkstoš eiro. Rasnača parādsaistības bija vairāk nekā 50 000 eiro.

  Vizina skapi un saņem pērienu ar rabarberiem

  Dzintara Rasnača mīlas dzīve bijusi visnotaļ raiba, un ar to ik pa laikam bijuši saistīti arī dažādi skandāli. Neilgi pirms precībām ar Aldu sabiedrību pārsteidza tas, kā toreizējais tieslietu ministrs Rasnačs pārcēlās uz dzīvi pie savas līgavas. 2016. gada 30. martā pusdienu pārtraukumā Rasnačs ministrijas mikroautobusa vadītājam iedeva 20 eiro un norīkoja «steidzamības kārtā» ar mikroautobusu pārvest viņam piederošu skapi no ministra dzīvokļa Āgenskalnā uz Aldas dzīvesvietu Rīgas centrā.

  Šī rīcība izraisīja rezonansi plašsaziņas līdzekļos. Ministrs par to atvainojās, atzīstot, ka izdarījis rupju profesionālās ētikas pārkāpumu, un uzsvēra, ka notikušais bijis «izņēmuma gadījums steidzamības kārtībā». Par šo gadījumu Rasnačs gan tika sodīts ar 250 eiro lielu sodu.

  Savukārt citai savai sievai – Antrai Krastiņai – savulaik politiķis, būdams Saeimas deputāts, esot izkārtojis palīdzes vietu.  Arī toreiz par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā viņš bija spiests samaksāt sodu.

  Īpašu rezonansi izpelnījušās Rasnača attiecības ar otro sievu Āriju Milleri. 2008. gadā izdotās grāmatas Mūsu vēsture: 1985–2005 otrajā daļā un Lato Lapsas grāmatā Simt gudro galvu un citi zvēri citēts kāds Rasnača paskaidrojums policijai par konfliktu ar bijušo sievu Āriju, kura lamājoties ar rabarberu kātiem no visa spēka esot viņam situsi pa seju un kaklu, bet pēc to salūšanas ar rokām situsi pa galvu un ar kāju spērusi pa kājstarpi. Savukārt pēc Rasnača iecirstās pļaukas Millere ar tālruņa klausuli pārsitusi viņam pieri.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē