• Kā ar sportiskām aktivitātēm stiprināt romantiskas attiecības

  Psiholoģija
  Santa.lv
  Santa.lv
  14. februāris, 2021
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Shutterstock
  Sporta aktivitātes ne tikai palīdz saglabāt motivāciju, sasniegt jaunus mērķus, bet arī rada kopības sajūtu un uzlabo emocionālo veselību, īpaši ja to darām pārī ar mīļoto cilvēku.

  Lai gan sporta klubi savu darbību vēl nav atsākuši, tas nebūt nav iemesls, lai atteiktos no aktīva dzīvesveida un pārstātu sportot. Psihoterapijas speciāliste Solvita Vektere skaidro kā kopīgas fiziskas aktivitātes var ne tikai uzlabot veselību un labsajūtu, bet arī pozitīvi ietekmēt pāru romantiskās attiecības. 

  Nostipriniet emocionālo un fizisko saikni 

  Sportojot kopā, pāris, bieži vien pat pašiem neapzinoties, spēj sinhronizēt un koordinēt savas darbības. Tas lieliski atspoguļojas, piemēram, cilājot svarus vienā ritmā ar partneri, saskaņot savu staigāšanas vai skriešanas tempu vai arī mētājot pildbumbu.

  Šāda rīcība rada neverbālu atdarināšanu jeb mīmiku, kas, savukārt, palīdz cilvēkiem justies emocionāli saderīgiem vienam ar otru. Tādēļ, lai uzturētu dzirkstelīti attiecībās, ieteicams izmantot šo fizioloģisko parādību savā labā, aicinot savu romantisko interesi uz kopīgu treniņu. Tas ne tikai uzlabos pašsajūtu, bet var arī palielināt savstarpējo pievilcību.

  “Lieliska ideja randiņam ir uzaicināt savu simpātiju vai otru pusi nodoties kopīgai sportiskai aktivitātei, kuras laikā ne tikai stāsieties pretī izaicinājumiem un iepazīsiet viens otra fiziskās spējas, bet skaidri iezīmēsies arī otras puses rakstura īpašības un varēsiet izvērtēt savu saderību," iesaka psihoterapeite.

  Uzlabojiet treniņu efektivitāti un sasniedziet fitnesa mērķus

  Eksperte skaidro: “Sporta psiholoģijā novērots, ka treniņu partneru klātbūtne ietekmē katra individuālo spēju veikt uzdevumu. Pat, ja sportists jau jūtas kompetents, veicot konkrētu vingrinājumu, romantiskā partnera pievienošanās sportiskā aktivitātē var būt fantastisks veids, kā palielināt enerģijas daudzumu nodarbības laikā.

  Partnera klātbūtne uzlabos vingrinājumu veikšanas ātrumu un precizitāti, pašam to nemaz neapzinoties.

  Līdz ar to, precīzāka un ātrāka vingrinājumu izpilde sekmēs nostādīto fitnesa mērķu sasniegšanu.” 

  Kopīgas ikdienas pastaigas un skriešana svaigā gaisā, kā arī ziemas prieki uz kalna un citas fiziskas aktivitātes var kalpot, lai izaicinātu sevi un savu partneri.

  Uzlabojiet garīgo un fizisko veselību svaigā gaisā

  Ir pierādīts, ka pavadot vismaz 120 minūtes nedēļā pie dabas, piemēram, mežā vai pludmalē, palīdz relaksēties un ievērojami uzlabo pašsajūtu, taču papildus tam, ieteicams vismaz 20 minūtes dienā pavadīt svaigā gaisā, lai uzlabotu savu veselību. Šis ir īpaši svarīgi šobrīd, kad pavadām lielāko daļu sava laika iekštelpās, jo pat vienkārša atrašanās brīvā dabā var palīdzēt mazināt stresu un uzlabot smadzeņu darbību.

  “Tādēļ, pāriem, kuri ir pieraduši pavadīt laiku sporta zālē, jākļūst radošiem un, lai turpinātu sevi uzturēt formā un arī uzlabotu savu fizisko sagatavotību, ieteicams pievērsties dažādām fiziski izaicinošām aktivitātēm svaigā gaisā, turklāt tas ir iedarbīgs veids kā stiprināt savu saikni un dalīties pozitīvu emociju lādiņos,” stāsta Solvita Vektere. 

  Fiziskas aktivitātes var kalpot kā lieliska nodarbe, kurā dalīties ar savu partneri un atklāt, kā tas varētu arī romantiskām attiecībām piešķirt jaunu un interesantu dimensiju.

  Taču eksperte atgādina: “Svarīgi tomēr atcerēties, ka uzticot motivācijas veicināšanu kādam citam, tas var samazināt pašu centienus, tādēļ, lai sasniegtu savus fitnesa mērķus, noteikti katram individuāli ir jāiegulda ne tikai fiziskā, bet arī garīgā piepūle.” 

  Huawei produktu apmācību vadītājs Latvijā, Aleksandrs Jekimovs papildina: “Neatkarīgi no tā, kāda veida aktivitāti izvēlēsieties, lai uzturētu veselīgu sacensību un viens otru izaicinātu, talkā var nākt dažādas viedierīces kā, piemēram, Huawei Watch GT 2 un Huawei Watch Fit, kuri atpazīst vairāk nekā 100 dažādu treniņu veidus un personalizēs datus, lai sasniegtu jaunas fitnesa robežas. Šie viedpulksteņi ir aprīkoti ar ārkārtīgi noturīgu akumulatoru, tādēļ varat tos ilgstoši izmantot un neuztraukties par uzlādi, aizraujoties ar aktivitātēm.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē