• 4 grāmatas, kas palīdz tikt pāri grūtībām. Iesaka Annas Psiholoģijas redaktore

  Psiholoģija
  Anna Peipiņa
  Anna Peipiņa
  15. maijs
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Roman Samborskyi / Shutterstock
  Žurnāla Annas Psiholoģija redaktores Annas Peipiņas psiholoģijas grāmatu izlase labi iederēsies pašpalīdzības un motivējošo grāmatu plauktā, kas sniedz padomus dzīves grūtību pārvarēšanai un jaunu ieradumu veidošanai.
  1. Zane Daudziņa, Runā droši
   Zvaigzne ABC
   Aktrise un runas pedagoģe Zane Daudziņa ir atzinusies, ka savulaik uzskatījusi – viņai ir tāda čivinoši nedroša balss un neko tur nevar mainīt. Tomēr viņai tas izdevās – padarīt balsi zemāku, nosvērtāku, bet runasveidu – pārliecinošāku. Patiesībā šajā ceļā nākas arī pamatīgāk iepazīt sevi, tā ka tas ir arī psiholoģiski izglītojoši. Grāmatā ir daudz praktisku padomu: kā atbrīvot savu ķermeni pirms publiskas runas, kā pareizi elpot, kā veidot runas ritmu, arī dažādi mēles mežģi dikcijas uzlabošanai.
  2. Roberts Grīns, Pavedināšana kā māksla
   Zvaigzne ABC
   Vārds pavedināšana vairāk saistās ar erotiku un dzimumu spēlēm, taču uz to var paskatīties arī plašāk – kā uz spēju iepatikties, spēju nošarmēt un valdzināt. Šarms, prasme pārliecināt un radīt ilūzijas ir tikai daži no pavedinātāja talantiem. Būtībā tā ir psiholoģiska spēle, kurā viens no dalībniekiem zaudē pretošanās spēju un labprāt un ar prieku padodas. Šī grāmata ir par pavedināšanas ieročiem, un vienlīdz svarīgi tos pazīt, gan lai izmantotu, gan neļautos citu manipulācijām.
  3. Mela Robinsa, Ieradums «Dod 5!»
   Zvaigzne ABC
   Mela Robinsa ir viena no populārākajām amerikāņu motivācijas trenerēm, māca cilvēkus kļūt pārliecinātākiem un efektīvākiem. Viņa piedāvā pārbaudītu rīku – ieradumu «Dod 5!». Citiem vārdiem – iemācies paslavēt un uzmundrināt pats sevi! Kā atbrīvoties no kritiķa savā galvā un destrukciju aizstāt ar pašmotivāciju, kā pārvarēt nedrošību, kā mazināt trauksmi, atteikties no ierobežojošiem uzskatiem un trenēt prātu, lai īstenotu savus sapņus, – šie ir jautājumi, kas nodarbina daudzus. Daļa atbilžu šķiet vispārzināmas, bet daļa ir ieklausīšanās vērtas.
  4. Mišela Obama, Gaisma, ko nesam
   Zvaigzne ABC
   Mišela Obama, protams, nav ne psiholoģe, ne koučs, taču gan viņas pirmajā grāmatā Izaugt, gan šajā cauri biogrāfiskām epizodēm vijas daudz psiholoģisku atziņu, kas īpaši tuvas varētu būt sievietēm, kuras nebaidās mainīt dzīvi, bet drīzāk gan baidās apstāties savā attīstībā. Turklāt Obamas ceļš uz virsotni nebūt nebija tik viegls. Šīs grāmatas apakšvirsraksts skan Kā tikt pāri nedrošiem laikiem, un tā stāsta par dzīvi pēc prezidentūras un pandēmijas laikā. Tajā apkopotas viņas atziņas, kā dzīvot trauksmainā laikā, tomēr nepazaudēt sevi.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē