• Svētdien piedalies stilīgo dāvanu darbnīcā un svini Ziemassvētkus korejiešu stilā

  Svētki
  Marta Kalniņa
  8. decembris, 2023
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Ģimenes diena muzejā
  Foto: Publicitātes foto
  Ģimenes diena muzejā
  Ja vēl neesat notvēruši svētku sajūtu, kas virmo gaisā, tad ir pēdējais laiks iziet laukā no mājas un izbaudīt to šajā nedēļas nogalē!
  Ģimenes pasākums muzejā
  Ģimenes pasākums muzejā

  Ģimenes aicina uz  Ziemassvētku darbnīcām stilīgās Korejas noskaņās

  Kur: Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā Vecrīgā

  Kad: 10. decembrī no plkst. 12. līdz 16

  Muzejs aicina uz Ģimenes dienu «Saules gaisma. Mēness gaisma» Korejas noskaņās kopā ar lielisko aktrisi Lidiju Pupuri. Patlaban muzejā skatāma izstāde «Pašterapija», kas apkopo 16 dažādu Korejas keramiķu darbus. Savukārt korejiešu pasakas un teikas ļaus iejusties ziemas saulgriežu noskaņās. Pētot sunīša veidolu uz traukiem, kopā ar aktrisi Lidiju Pupuri darbnīcu dalībnieki iepazīs seno stāstu par drošsirdīgo, draudzīgo un uzticamo sunīti Hodži, kurš pēc valdnieka lūguma devās cilvēkiem nonest no debesīm sauli un mēnesi. Hodži kļuvis par Korejas galvaspilsētas Seulas raksturojošo tēlu. Iedvesmojoties no Pupures stāstījuma par Hodži, ikviens varēs piedalīties keramikas un plastilīna ziepju darbnīcā, kur veidojamais materiāls pārtaps sunīša veidolā.

  Pasākuma dalībnieki varēs izvēlēties sev interesantākās koka piparkūku formas: Anša Cīruļa Laimu, Jūlija Madernieka Krēslu, Jūlija Straumes Pūci un cimdiņu rakstiem.

  Būs iespēja izmēģināt arī korejiešu rakstību, bet Mākslas muzeju Jauniešu kluba biedri mudinās minēt mīklas un iesaistīties spēlēs. Īpašu gaisotni radīs Bolderājas Mūzikas un mākslas skolas koklētāju ansamblis «Madaras».

  Mākslas darbs uz auduma
  Mākslas darbs uz auduma

  Āgenskalnā varēs pagatavot neizmirstamas svētku dāvanas

  Kur: Āgenskalna tirgus «Jauniešu stacijas» koprades telpā

  Kad: 10. decembrī no plkst. 13 līdz 15

  Vislabākā dāvana ir tā, kurā ielikta nevis liela nauda, bet gan sirds siltums un izdoma. Tāpēc svētdien ikviens ir aicināts atnest somas un dažāda tekstila apģērbu, kas savu laiku nokalpojis – tam ir kāds defekts vai dizains vairs nešķiet pievilcīgs, lai sniegtu šīm lietām otro dzīvību. Darbnīcas vadītāja apģērbu apgleznošanas meistare Arina Popenko palīdzēs atjaunot līdzpaņemto drēbi, padarot to krāsaināku un savai gaumei tīkamāku. Zīmēšanai uz apģērba un somām būs sagatavoti šabloni, bet katrs varēs arī ļaut vaļu savai iztēlei un brīvi zīmēt iecerēto. Būtiski, ka šādai mākslai paredzētās krāsas ir noturīgas gan pret ikdienas mazgāšanu, gan lietu.

  Svētku tirdziņš.
  Svētku tirdziņš.

  Apmeklē plašāko amatnieku un labdarības Ziemassvētku tirdziņu 

  Kur: Tirdzniecības centrā «Domina Shopping»

  Kad: Līdz Ziemassvētkiem 

  Šonedēļ tirdzniecības centrā sāka darboties Ziemassvētku tirdziņš, kur piedalās ap 100  amatnieki no visas Latvijas, tostarp čaklie Invalīdu un mazturīgo senioru fonda dalībnieki, kas sarūpējuši ļoti sirsnīgas, gardas un ar rokām darinātas dāvanas. Atradīsiet gan ādas izstrādājumus, gan adījumus un tamborējumus. Pircējus būs priecīgi satikt arī koka un dabīgo materiālu izstrādājumu meistari, kā arī filcētu čību un rotaļļietu darinātāji. Varēs iegādāties arī sapņu ķērājus, pērļotus enģeļus un epoksīda sveķu lējumus, rotas, keramikas izstrādājumus, oriģinālas mīkstās rotaļlietas, traukus, drēbes un iepirkumu somas. Vislielākā izvēlē ir dažnedažādi gardumi.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē